Rekisteröitynyt 15.10.2017 15:45:59
Nähty 19 päivää sitten
Sukupuoli Mies
Viestejä 14 347
Tageja annettu 1 225
Vierailuja 62 924
Medioita 143
Medioiden näyttökerrat 139 318
Plussia 6 076
Saavutuksia 12
+1      
Nyt on taas talon viinat juotu joten väkisin selvinpäin muutama päivä.
08.05.2026 02:31:47
#752456 [+-] Piilota Suosittele

Hankalaahan se on ku kalja on niin saatanan kallista nykyään. Siks mä laitoinkin joskus viikonloppuna kiljut käyntiin. Ainoo hyvä hiiva on Mestarin Pikahiiva. Nää Powerit ja muut on ihan perseestä, ku käy vieläkin. En jaksanu ootella niin rupesin ny sitte kittaan keskenkäynyttä, mutta ei homolla tavalla vaan miehekkäällä pultsaritavalla. Käytin tällä kertaa vaan 5 kiloo sokeria vaikka hiivapussin mukaan sen pitäis valmistua kahdessa päivässä. Voltteja näytti olevan karvan päälle 11. Mutta kivaahan tää on. Mulla on varastossa muutama ylimääräinen viinitonkka, mutta ne taitaa olla niin läpihomeessa ettei arvaa enää käyttää.

Oon aina selittäny itelleni, että pitäis olla kaks 30 litrasta sammiota valmistumassa niin ei tartte turvautua kaupan tuotteisiin. Mutta eihän tämmönen vanha deeku semmosta ymmärrä toteuttaa. Onneks nyt on vielä vissiin jotain 25 litraa jälellä. Luultavasti nukun ens yönä ilosesti tuhnutellen. Kuhan vaan ei pärähtäis paskat housuun kuten sillon kerran ku kävin kusella kunnon dokaamisen aikana. Hiippasin siitä sitten eteiseen ja päätin pierasta oikeen messevästi. En etes tajunnu mistä tuli outo tunne reittä myöten, että ihan ku ois lämmintä nestettä jalkaa myöten valumassa alas. Ripuliahan se oli tietenkin.

Tosin mulla on ollu vatta ripulilla jo viimeset 20+ vuotta niin joutuu vetään Imocuria tai mitä lie se halvempi versio on saatana ku ruokana melekeen. Hei, tostahan vois tehä biisin. Ripuli perseessäni! Tietenki pitäis vielä keksiä tarina ja sanat, mutta jos sä tai te autatte mua niin tehään oikeen messevä biisi siitä miten keskenkäynyttä kiljua juodessa tulee paskat helposti housuun. Tietenkin ratkasuna ois lopussa, että pitää laittaa persetappi perseeseen ja pumpata se niin isoks ettei paska mukamas pääsis tursuamaan ohitte, mutta sketsin vuoksi siinä tietenki kävis vähän ku sille äijälle joka meni lekuriin selittään että haluis tietää mille tuntuu olla raskaana.

No sille tohtori anto vinkin, että laita tuluppa perseeseen, mutta laittaa siihen sitten rinkula mistä sen tulpan voi vetästä helposti pois ettei seikkaile liian syvälle suolistoon. No ku se äijä teki sitten työtä käskettyä ja ootteli muutaman päivän. Vatta turpos, rupes tuleen kova paineen tuntu alapäähän. Hikoilutti, paleli ja oli muutenkin huono olo. Kesti sitä sitten melkein viikon kunnes oli sitten kontillaan pesemässä parvekkeen lattiaa. No kadulla oli posetiivari joka oli opettanu apinalle, että kiiltävät esineet pitää kerätä talteen. Apina huomas kerrostalon kerroksessa sitten jotain kolikon muotoista kiiltävää ja loikki seinää pitkin sinne partsille.

Marakatti (ei se edesmennyt presidentti vaappuva Mara-katti) nappas kiinni siitä persetapin rinkulasta ja nykäs, että vie saaliin sille posetiivarille. Tappi irtos ja äijä karjas ku melkeen viikon ripulipaskat pärähti sen perseestä viiden baarin voimalla. Ukko huuti hoosiannaa ja ku suoli oli tyhjentynyt niin vapisevana kääntyi kattomaan taakseen, että mitä helevettiä just tapahtu. Siinä parvekkeen seinässä oli jumalaton määrä ripulia jonka keskellä apina räpsytteli silimiään kykenemättä käsittään mitä just tapahtu. Se äijä sitten ku sai tasattua hengityksen sano isoon ääneen "Oot sinä ruma ku pieni perkele, mutta tuu isin syliin".

Tämän tarinan mulle kerto joku luolastolainen aikonaan ku oltiin pelaamassa saunaklonkkua. Siis sehän oli siellä lauteiden alla. Kun mua rupes naurattamaan niin maan perkeleesti niin se tuikkas sormensa(?) lauteiden välistä mun ahteriin niin joutuin klonkuksi.

08.05.2026 20:19:35
#752551 [+-] Piilota Suosittele

>>752535
NII SAATANA! Naisten ääntely seksin aikana kiihottaa ja joskus liikaakin, sit tarvii 5 min lataustauon tai tyyryttää naisen muuten vielä kun se on kiimassa.

13.05.2026 22:55:36
#753395 [+-] Piilota Suosittele

>>752551
Sä varmaan kuuntelitkin jo sen biisin missä sä ja Valu tapasitte toisensa?

Sitäpaitti ainoa pikahiiva mikä toimii 24 tunnin aikana on Mestarin pikahiiva. Muilla kestää ~5-7 päivää. Ihan skeidaa ne markettien "pika" hiivat. Munkin hiivat toimis nopeemmin, saattana!

15.05.2026 19:10:18
#753711 [+-] Piilota Suosittele

>>753572
Puska pahetta, mutta uskon jos annat todisteet. Sitä paitti mä olen hyvin hygieniastani huolta pitävä. Käyn pesullakin suunnilleen parin viikon välein ja pyyhin jalkovälin etikkaan kostutetulla sienellä muutamien päivien välein.

16.05.2026 01:12:53
#753841 [+-] Piilota Suosittele

>>753719
Mulla on merkillinen ihosairaus eli aina kun käyn pesulla niin mun iho rupee putoileen kuten Spidermanilla Endgamessa. Siks mä käyn mahdollisimman harvoin suihkussa. Vasta siinä vaiheessa ku pää alkaa mädäntyä (kirjaimellisesti) niin käyn pesulla. Sen jälkeen viis päivää mun iho halkeilee ja tippuu laattoina pois. Et oo huomannu sitä sen takia ku käytän niin kovasti meikkiä. Hampaatkin pesen parin viikon välein ku muuten rupee vihlomaan ja tulee reikiä.

I shits you not.

Viimeks ku kävin hamppilääkärissä niin se kyseli, että kuin usein sä peset hampaas. Vastasin rehellisesti. Äijä katto mua pitkään ja tuumas varmaan mielessään, että nyt revitään sitten puolet purukalustosta irti. Tutki, vilkuili ja ihmetteli. Putsas luupiikit ja lopulta ku olin lähössä niin sano, että oot nää ihme tyyppi. Ammatillisesti mun pitäis sanoa, että sä pilaat hampaas, mutta en mä löytäny plakkia isompaa häikkää. Poislukien yks ainu pieni kohta mitä se epäili alkavaksi reiäksi ja hio sen auki ja laitto täytettä. Jäbä oli aivan ihmeissään, että miten voi tommosella suuhygienialla tulla toimeen.

Mun oma lekuri on jo aikoja sitten sanonu, että Digis, kuule... oon tuntenut sut jo pitkään. Ja sä oot biologinen anomalia. Sä voit ryypätä menemään, mutta maksa ei mee vituikskaan. Sä käyt pesulla kahen viikon välein eikä sitä huomaa päällepäin. Harjaat hampaaskin samaan tahtiin, mutta silti sä porskutat menemään ilman mitään ulkoa päin huomattavia muutoksia. Toki mun karvotus kyllä vähän arveluttaa sitä ku tykkään olla sen luona sellaisena kuin Jumala minut loi, eli omana kuvanaan. Joskus on vähän moittinut niitä sangen tuuheita karvoja jotka kasvaa mun nänneistä. HUOM NÄNNEISTÄ, mutta ei sen kummempaa. No kän du, mä vaan oon Übermensch :D

[ 13 viestiä | ]