
07.10.2025 14:26:49
en
On tili jotem pitää kirjata läppäriin ja makkarin mini peeseeseen.
Luonti ei riitä vaan sitä pitää myös käyttää
>>720855
Voi sinne laittaa nimeksi Erkki valupertti ja luot protoniin sähköpostin ? Ei kai siinä puhelinnumeroa tai luottokorttia tarvii?
>>720857 Voi mutta pointti on että MS nuuskii kaiken mitä vaan voi kun kirjautuu koneeseen MS-tilin kautta ja parhaimmassa tapauksessa lataa vielä tiedostoja pilveen. Niin ja sitä tiliä pitää käyttää väliajoin jotta pysyy mukana pidennetyssä tuessa.
>>720867
Emmä oikein usko, että se sun henkilökohtasia tiedostoja alkaa mihinkään latailemaan ellet anna sille lupaa pilvipalveluihin yms. Vielä enemmän olisin huolissani Win11 online asennuksista sekä co-pilotista, se on huomattavasti suurempi uhka.
Ja jos windows 10 on asennettu offline asennuksena, niin eipä se pääse kovin pitkälle. Ei ne sun eläinhomoanime-elokuvia pääse latailemaan
no eiks sen perkeleen tilin pitäis tulla samalla ku asennat vittujen kevät
mullon W8 legit muttei ilmeisesti tiliä, MIHIN SE TARVII MUN SAATANAN TILIN!!?
>>720867
>>720877
Mää tossa muuten aivan sattumalta kävin läpi mun M$ tilin tietoja niin kattelin ihmeissään, että miten vitussa mulla on muka jotain jossaki saatanan One Drivessä mitä en oo tietääkseni ikinä käyttänykkään. Sieltä löyty joku OD manuaali ja lyhyt filmi minkä olin tehnyt joskus vittu 5 vuotta sitten jollaki paskaproggiksella. Ei mitään käsitystä miten helvetissä se on voinu ees päätyä mihinkään vitun Driveen.
Ja eiks toi vuoden päivitykset ollu saletti juttu jo viikkoja sitten, mutta taikatemppuna oli liittyä johonki helevetin Windows Insideriin ja tallentaa tiedostoja just jonneki niiden saatanan pilveen?
>>720910
Elä ressaa. Anna mulle sun pankkitilin käyttäjätunnus, salasana sekä kuva sun tunnuslukutaulukosta niin mä lupaan hoitaa sulle ihan ilmaset päivitykset ainakin viideks vuodeks.
>>720951
Se on ihan kiinni tallennatko sinne ? Joissain ohjelmissa se saattaa olla defaulttina jolloin jos et katellu mihin se sinne tallentuu. Varsinkin jos se oli joku proggis ja vastaavia etoo tehny lisää