Imeeköhän veljekset @Nakuankka ja @Basso toisiaan kuusysissä, pitävät tauon ja kirjoittavat luolastoon itkuvirsiä ja postaavat fantasioitaan, vai imevätkö toistensa pippeliä vuorotellen, toisen itkiessä tänne?
Persuja äänestäneiden ulina on kuin joutsenlaulu. Mikä saa työttömän tai edes hieman leivänsyrjään löytäneen äänestämään populistista puoluetta, kun sama puolue vie heiltä tuet?
Nyt taas hallitus esittää verohelpotuksia meille rikkaille ja te köyhät lampaat olette samaa mieltä.
Ei kyllä vahvasti mene, jos täytyy saada hyväksyntää luolaston juopoilta, nisteiltä ja muilta rotilta. Samalla vielä postata homoturripornoa ja anoa huomiota.
Eihän siinä vielä mitään, mutta kuinka ämmä täytyy olla, että saa Micrasta kytkimen poltettua.
Nakuhintti voisi opetella lukemaan. Taas menee kuin pässi narussa iltapaskojen otsikkojen mukaan.
Lue ja ymmärrä; "HALLITUS haluaa osa-aikatyötä tekevät kokoaikaisiin töihin. Lausuntokierros työnvälityspalveluiden lainsäädännöstä päättyi maaliskuussa. Hallituksen esitys on tarkoitus antaa eduskunnalle syksyllä, ja muutokset tulisivat voimaan ensi vuodesta lukien."
Nyt voisi joku noheva piirtää Riikka Purran roikkumaan hirressä ja köyhät siihen miettimään saksien kanssa, että leikkaako... Puhekupla;"Vilunkipeliä".