Rekisteröitynyt 17.10.2017 03:55:55
Nähty 182 päivää sitten
Sukupuoli Mies
Viestejä 76 761
Tageja annettu 1 523
Vierailuja 34 749
Medioita 379
Medioiden näyttökerrat 228 826
Plussia 7 953
Saavutuksia 42
+0      
Onkohan mul menkat tai vaihdevuodet tai jotain ku ensin ei jaksa mitään jos syö vähänkin, sitten ½ tuntia ja olet energisempi kuin koskaan, vai onkohan se toi kalja ja verensokerit.
23.01.2025 03:05:32
#675300 [+-] Piilota Suosittele

>>675298
Joku päivä mä viel menen ja haen huumeita, mutta koska se on ollut mielessä jo 5 vuotta, enkä ole asialle tehnyt mitään, jatkan vaarallisemman oluen kittaamista vielä mahdollisesti 5 vuotta.

23.01.2025 03:24:12
#675304 [+-] Piilota Suosittele

Onks sulla hapsi tullu diabetes, sillä on monia oireita ja välillä se ei näy mitenkään.
Itsehän sain sellasen leikkimielisen diabeteksen juomalla kaljaa, mut pärjäilen pillereillä tällä hetkee.

23.01.2025 03:51:54
#675307 [+-] Piilota Suosittele

>>675301
viinakramppi

Oluenjuomisesta kramppas muutaman kerran pohje vähän aikaa sitten. Kun treenaa niin syö kuitenkin kanaa ja kaikkea suolattua ja kramppeja ei enää ole. Alkoholi huuhtoo muutoin pois ne vähätkin suolat ja silloin et syö kuin multivitan muutenkaan, nyt menee magnesiumia ja kaliumia ja suolaista ruokaa paljon.

Jalkapohjia ja vatsalihaksiakaan ei enää kramppaa, mutta se ei ole mitään verrattuna pohjekramppiin ja jos joskus saan reisilihaksiin krampin niin se taitaa olla menoa sitten. Myös noidannuoli selkään katkaisi aikaisemmin työn puoleksi tuntia vähän väliä. Noita suoloja pitää kerryttää kehoon, mutta samalla pitää myös vapaan suolan määrä vakiona.

Tiesittekö että reilu satakiloisella miehellä on noin puoli kiloa ruokasuolaa kehossaan, ei vaan vapaana.

23.01.2025 04:02:23
#675311 [+-] Piilota Suosittele

>>675310
Menee 170% päivän saantisuosituksesta ihan pillereinä jo, justiinsa luin, ettei niistä ole mitään hyötyä jos syö monipuolisesti kuten muistakaan ravintolisistä, mutta olen erimieltä. Varsinkin proteiini on paljon helpompi purkista kun aamulla ei ole ikinä nälkä edes.

23.01.2025 04:50:40
#675315 [+-] Piilota Suosittele

>>675313
Se on tullut mulle vain kolmesti yrittäessä nukkua ja vain yhtenä yönä raskaan työpäivän jälkeen. AI SAATANA!! Jalkapohja- ja vatsalihaskrampit menevät ohi tekemättä mitään jos vähän (paljon) kipua sietää vaikka yleensä venytän sen kuntoon, mutta pohjekramppi eteni sivulta keskelle ja venytys ei edes auttanut 🥵

Ajattele jos sun kyrpä olisi krampannut kesken puuhien jalan sijasta 🥶

23.01.2025 06:57:52 | 07:03:27
#675329 [+1] Piilota Suosittele

Mulla oli kaikenlaista outoa fiilistä. Menin sitte lekuriin ja sanoin, että tsekataas toi kilpirauhanen. "Eehhehe, ei sitä tartte ku se on katottu jo joskus 5 vuotta sitten. Ota tosta buranaa." Ei ku otetaan nyt ne testit kuitenki. "Huoh, kaikenlaista luulosairasta tänne tuleekin...." fast forward 2 viikkoa. "Tota moro, niin tosiaan siitä kilpirauhasesta, että se ei toimi niin alotetaan sulle loppuelämän mittanen lääkitys ASAP.

Olin jopa muutaman päivän oksentamatta sen jälkeen. Niin jaa, tänävuonna tulee vissiin 8 vuotta täyteen päivittäistä yökkäilyä/oksentelua. Ultrassa ei näkyny mitään eikä tähystyksessäkään. Silti, joka vitun saatanan päivä, joko limaa tai sappinesteitä suun kautta ulos kehosta. On tuo perkele ku eivät muka viitti testata kunnolla niin pääsis eroon tästä paskasta. Tosin on tässä se bonus, että vattalihakset pysyy hyvässä kunnossa. Vähän miinusta kuitenki siitä, että pahimpina päivinä ei edes vesi pysy viittä minuuttia sisällä. Fug.

ps. mulla ei oo ollu ruokahalua enää pariin vuoteen. Ihan tosissaan pitää pakottaa ittensä syömään etes jotain.

23.01.2025 07:34:23
#675338 [+-] Piilota Suosittele

>>675329
Alkoholi boostaa vähän syömistä, mutta todellisen tempun tekee off-label neurolepti. Jalat ei oo pieni lihasryhmä, tein tänään jalat. Ne tarvii proteiinia mutta hiilarit tulee ihan kaljasta, myös tavallaan rasva koska alkoholi ei käänny glukoosiksi ennen kuin se on muunnettu rasvaksi.

[ 12 viestiä | ]