Päivällä kun näki tehdä töitä, oli valvonut koko yön ja melkein koko viimeyön vaikka yritin nukkua kolme kertaa kahden tunnin ajan, alkoi sumuinen päivä näyttää epäilyttävästi Silent Hill -touhulta, varsinkin kaikki ne minihallusinaatiot valvomisesta.
Nukkumaan Rapetius69, mä koitin jo mut en saanu unta ku en juonu tarpeeks, ja otin kolmasosan normaalista unilääkeannoksesta.
Tääl on saatanan kylmä, mutta mulla on ihan vitun kuuma. Jos ennen kasia sais edes tunnin unta juoden nyt kaatamalla, se olisi parempi kuin ei ollenkaan. Kokemusta on, kellää beerbongia?
Onko kukaan järjestänyt joulutuhkaluukkua? Ei tietääkseni, ja kenelläkään muulla kuin minulla ei ole edes aikomusta tehdä yhtäkään? Laiskaa sakkia. Haistakaa paska!
Mitenniin "Akunkesto jopa kaksi päivää!!", minulla puhelin on ollut yli viikon toussa, soitan tarpeelliset puhelut tai lähetän viestit ja hoidan pankkiasiat, ja vielä 38% jälellä, ni laitoin laturiin varmuudeksi ku huomenna alkaa työt.
Jos näitä paatteja joista nyt pelastetaan ja otetaan turvapaikkakäsittelyyn ei voi ampua mutapohjaksi, niin ainakin heidät pitäisi kaikki samantien käännyttää ja dumpata kaikaisimpaan Afrikan maahan lähtöpaikasta riippumatta.
Ei kukaan halua tai tarvitse Alkon tai minkään muunkaan suomalaisen toimijan alkoholin kotiinkuljetusta tänne naurettavine sääntöineen ja vielä naurettavampine hintoineen kun saat tuosta lahden yli kolmasosahintaan kaks kertaa enemmän, vaikka siihen nyt sitten menisi pari päivää, joka taas aiheuttaa sen että tilataan enemmän kerralla, ja ei sitä sitten jätetä siihen 12 purkkiin saunaoluita jos niitä on kylmäkellarissa 12 laatikkoa 🤦🏻♂️🤦♂️..🤦🏿♂️
Vuorellani. Tänään imin elämäni ensimmäisen kerran eskimon penistä. Kun etsin lumen alta kännissä piilottamiani viinapulloja (ne olikin poronspermaa) niin joudun vahingossa takaisin Afrikkaan. Ja päällepäätteeksi ilman passia takaisin tullin läpi. Olen aika kei.