Pölytys Pölytys
Tää kuva kertoo maahammuutosta Tää kuva kertoo maahammuutosta
Klasun treffi-ilmoitus, robotti ja tukki paksilla Klasun treffi-ilmoitus, robotti ja tukki paksilla
Sarjakuva Sarjakuva
amerikkalaista poliisityötä amerikkalaista poliisityötä
Mr_Pihvin setit Mr_Pihvin setit
Revontulet Revontulet
SAnnaMARIN SAnnaMARIN
Luukku 11 Luukku 11
kissataivas kissataivas
Kymmenvuotis-haaste Kymmenvuotis-haaste
joidenkin joulut joidenkin joulut
Vieterinatsi @Psyyke Vieterinatsi @Psyyke
Luukku 6 Luukku 6
taikuutta taikuutta
Ihana nainen Ihana nainen
Mulkoilua Mulkoilua
Luukku 5 Luukku 5
Thank you Amazon-drone :3 Thank you Amazon-drone :3
vedessä on kivaa :3 vedessä on kivaa :3
Ugandalaiset aakkoset Ugandalaiset aakkoset
Tärkeä hetki :3 Tärkeä hetki :3
Hyvää itsenäisyys päivää Hyvää itsenäisyys päivää
Koiro käy kuumana Koiro käy kuumana
 787 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.24 MB, 1 tiedosto, 14.07.2018 03:46:31
[ + 2 - | ]

kaheksakyt senttiä

[14830] [91773292.mp4] [0.24 MB] [640x360] [] []

naisten oikeudet

 · 

euro

(11)  · 

vihreät

(345)  · 

logiikka

(25)  · 

pihalla

14.07.2018 04:19:29
#74123 [+-] Piilota Suosittele

Juu ja hevon sontaa. Naisilla ei ole pakollista ase / siviili palvelusta joten naiset pystyy tienaamaan miehiin verrattuna sen 5,5-13kk pitemmän ajan, jos nainen käy vapaaehtoisen asepalveluksen ja kotiutuu upseerina tai aliupseerina saa hän siitä opintopisteitä korkeakoulujen opinnoissa. Naisten palkka keskiarvoa painaa alas myös se että naiset kouluttautuvat miehiä enemmän matalapalkka aloille joka on omavalinta ja siten oma vika, sekä miehilllä että naisilla on samat kysymykset koulutuksen suhteen, eli riittääkö äly tai rahat opiskella kovan palkan ja korkeankoulutuksen ammatteihin. Lasten teko vaikuttaa myös naisten työelämän aikaiseen kokonaisansioon ja siten myös eläkkeeseen, jälleen omavalinta. Näitä syitä voisi perata loputtomiin mutta tämä nyt oli kiukku purkaus tuollaista yksinkertaistettua ja vääristeltyä bullshittiä vastaan.

14.07.2018 11:06:45
#74168 [+-] Piilota Suosittele

Vittu että noi ottaa päähän. Ikinä, kertaakaan en oo saanu vastausta kun oon tommosen jälkeen kysynyt, että onko todisteita? Meinaan että samasta työstä samassa työpaikassa nainen sais vain 80% palkkaa? Kukaan ei ikinä pysty näyttämään edes YHTÄ kohtaa, missä näin on. Omasta kokemuksesta aina kun oon ollu töissä en koskaan oo saanu samasta työstä yhtään sen vähempää palkkaa kuin miespuoliset collegat. Keyword samasta työstä. Tottakai sain vähemmän palkkaa harjoittelijana 60% tunneilla kuin 15+ vuotta töissä ollut vakkari. Ton ilmekin on niin omahyvänen, ettei varmaan edes tiedä mitä sontaa puhuu, kun vaan on "oppinut" tuon jostain ja toistelee todistaen itselleen olevansa muita parempi. Perkele.

14.07.2018 15:32:24
#74226 [+-] Piilota Suosittele

menisvät roskakuskeiksi, kaivoksiin töihin tai viemärihommiin. mutta ei kun pitää olla alikoulutettuna toimistolla ja maristaan kun ei oo sama palkaa.

[ 6 viestiä | ]