Kiinan sukellusveneet Kiinan sukellusveneet
Viestinlähettäjä Viestinlähettäjä
Ammattilainen Ammattilainen
Token talent! Token talent!
Aamuja neidille Aamuja neidille
Saivatko sotaveteraanit, mitä tilasivat? Saivatko sotaveteraanit, mitä tilasivat?
william shakeaspeare william shakeaspeare
Vahinko Vahinko
Saispa Hailey Hasselhoffia. David Hasselhoffin tytörtä Saispa Hailey Hasselhoffia. David Hasselhoffin tytörtä
Schrödinger kävelee Schrödinger kävelee
haha benis haha benis
Erämaata kuulin tuon huudon vaienneen Erämaata kuulin tuon huudon vaienneen
Loma Loma
Ohisalo Ohisalo
nyrkkeilyä nyrkkeilyä
2021 2021
Akun musta velijenpoeka. Akun musta velijenpoeka.
raskaustesti raskaustesti
Mustat sotkee valkoiset siivoo Mustat sotkee valkoiset siivoo
Li andersson Li andersson
Voi vit.. 🤣 Voi vit.. 🤣
10 shots 10 shots
woodehhh woodehhh
Töihin Töihin
 521 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 29.04.2018 20:55:56
[ + 2 | ]

Paska kusi

[11294] [0.jpg] [0.1 MB] [640x553] [] []
0.jpg

nintendo

(38)  · 

xbox

(9)  · 

napit väärinpäin

29.04.2018 22:11:35
#52333 [+-] Piilota Suosittele

Viikko menee harjotellessa kun vaihtaa. Ja toinen ku vaihtaa takasi. Ja sen viikon aikana ei osaa oikein pelata kummallakaan.

Mutta entäs se Y-akseli, invertoitu vai ei? Tässä oli yksi peli missä ei totuttu tapa toiminut ja sen kanssa oli ihan sama homma. Harkitsin pitäisikö vaihtaa elämäntapaa lopullisesti, mutta opettelin sitten kuitenkin vanhan tavan takaisin.

29.04.2018 22:18:37
#52337 [+-] Piilota Suosittele

52329 paitsi että nintendon kaikissa konsoleissa sama järjestely vielää nykyään. Asiasta voidaan väitellä että kummalla on väärinpäin jos nintendon layout tuli 10 vuotta aikaisemmin. Ite aattelen sen niin että xbox on oikeassa koska x-akseli on vaakaan ja y-akseli pystysuuntaan ja a tulee ennen b:tä. Nintendo ei muutenkaan ole oikein ikinä osannu tota ohjaimen tekemisen jaloa taitoa tästä esimerkkejä on n64, gamecube, wii ja switch -ohjaimet.

30.04.2018 18:27:09
#52618 [+-] Piilota Suosittele

52584 Yritin keksiä syytä sille miksi vihaan nintendon a-näppäimen sijaintia niin paljon mut kai se on vaan tottumuksesta kiinni. Sitä en ymmärrä että miksi switchin ohjaimessa on start näppäin niin hankalassa paikassa ja home-näppäin kätevästi siinä kohdalla missä kaikissa muissa ohjaimissa on start. Pitää pistää peli pauselle niin heittää alkuscreeniin.

02.12.2018 20:30:03
#127897 [+-] Piilota Suosittele

@volmari85 tässä pitää tietää että xbox 1:ssä joka julkaistiin 2001 niin oli tuo sama näppäimistösijoittelu, koska se on xboxin tapa tehdä asiat ja ettei tule patentti kiistaa nintendolta.

[ 7 viestiä | ]