Pian saapuu 3, päivän operaatio loppuun! Pian saapuu 3, päivän operaatio loppuun!
Munat Munat
Tissit Tissit
Sieg HEIL Sieg HEIL
Muumimamma Muumimamma
Veti hännästä Veti hännästä
Menne ulso Menne ulso
Hitler avautuu rotista Hitler avautuu rotista
Munkit Munkit
Tissi Tissi
Kaikki maahantunkeutujat tämmösiin Kaikki maahantunkeutujat tämmösiin
After scenes After scenes
mielenosoitukset mielenosoitukset
Vipukeihäs teille survivalisteille Vipukeihäs teille survivalisteille
Nude Nude
Iltapalaa saatana Iltapalaa saatana
kameli tekopillu kameli tekopillu
Miksi ihmeessä niglettejä ei pahemmin arvosteta? Miksi ihmeessä niglettejä ei pahemmin arvosteta?
Hydraulic Press Channel Hydraulic Press Channel
Motörhead – Whorehouse Blues (Official Video) Motörhead – Whorehouse Blues (Official Video)
nakuankka paskalla nakuankka paskalla
Gabriel Medina Gabriel Medina
Ryssien kalareissu Ryssien kalareissu
Hyvää syntymäpäivää Hyvää syntymäpäivää
 153 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 18.02.2026 17:44:56
[ + 1 | ]

Vuotava hana

[86124] [its-a-matter-of-view-v0-vnoq2mpyl9kg1.jpeg.jpg] [0.04 MB] [640x812] [] []
its-a-matter-of-view-v0-vnoq2mpyl9kg1.jpeg.jpg

hana

(20)

vesi

(134)

suihku

(79)

nainen

(2135)

putkimies

(8)
18.02.2026 19:02:57
#738303 [+-] Piilota Suosittele

>>738297 Muistoja aiheutit kun oli yks kämppäs mis asukas oli ite vuorannu silikoonilla tuota sekoittajaansa vähä samaa tyylin kuin täs kuvas. Oli mukava koittaa laittaa sulkuja kiinni kun silikooni mäskit edessä eikä tuossa 1973 vuoden läävässä ollu edes huoneisto kohtasia sulkuja..perus 15min työkeikka venähtiki ihan vitusti ja kaikki oli pahalla päällä :D

18.02.2026 19:14:44 | 19:15:42
#738306 [+2] Piilota Suosittele

>>738303
Mutsin kämpässä tuli vitullinen vesivahinko kun hana räjähti niiden ollessa mökillä ja vesi valu alakerran asukkaan kämppään asti. Huoltomies oli katkassu vedet ja hirvee syyttely mutsia kohtaan. Ainoostaan sellanen pikkujuttu kävi, että kun sitä hanaa asennettiin se "mukamas putkimies" eli taloyhtiön äijä asensi hanaa ja sai puhelimitse ohjeita pomoltaan miten se pitää tehdä. Mutsi otti kuvan siitä lauenneesta hanasta ja lähetti Orakselle. No sieltä Oraksen joku insinööri teki terävän lausunnon, että hana on asennettu päin vittua ja toi sekoittaja on asennettu väärin.

Sit taloyhtiö yritti monta kertaa eka kuitata lausuntoa mutsilta "Asukkaat lähtivät mökille ja jätytivät hanan auki" ja mutsi raivos että mitään tollasta se ei sanonu. Seuraava paperi johon se halus kuittausta oli "Asukkaat mielestään jättivät hanan kiinni ja lähtivät mökille" eikä Oraksen lausuntoa missään. Lopuks mutsi palkkas juristin, taloyhtiö hävis muttei se tullut halvaksi mutsillekkaan vaikka voitti keissin

(Tosiaan, toi joka useasti sitä "asukkaat lähti mökille" paperia tarjonnut oli se sama huoltomies, joka sen hanan asensi. Yritti pakoilla vastuuta)

18.02.2026 19:25:09
#738307 [+-] Piilota Suosittele

>>738306 Oisko jopa ollu et tää talonyhtiön asentaja on jättäny sinne sekottajaan tulpat paikalleen :D:D Mun ekas työpaikas päästiin yhdessä purku talossa testailee kaikkee mitä tapahtuu virheillä ja yhteen suihkusekottajaa jätettiin kylmälle vedelle tulppa paikallee ja vähä voimalla sit vaa asennettii se. Koko paska sit laukes muutaman kerran jälkeen.

18.02.2026 20:50:09
#738310 [+-] Piilota Suosittele

>>738307
Siis nyt pitää sanoa että mä en muista mikä osa ja mikä pitää tulla ensin kun sä asennat suihkun. Vesi virtaa paineella joten sulla pitää olla sekoittaja tietyssä kohtaa. Siinä on myös muitakin osia, eli itse suihkuosa sekä se toinen mistä saat vettä vaikka pesusaaviin valutettua. Tossa kohtaa oli tehty asennusvirhe, se sekoittaja oli keskiössä mutta en nyt tasan tarkkaan muista mitä. Silti, se oli sellanen minkä Oraksella ne näki jo valokuvasta että "Noiden osien ei pidä olla noin TAI Tuossa puuttuu jotakin välistä"

Sit ne selitti että kyllä se jonkun aikaa voi pitää, mutta jos painetta kertyy niin jossain välissä joko suihkuletku repeää tai jokin liitos siellä irtosi. Sit vettä tuli paineella 24/7

[ 7 viestiä | ]