Tän jätkän ennustukset on aika kohdallaan ollut tähän mennessä Tän jätkän ennustukset on aika kohdallaan ollut tähän mennessä
Nyt sää oot syväs' kakkulisa Nyt sää oot syväs' kakkulisa
pala historiaa pala historiaa
Kanadalainen autohuoltamo Kanadalainen autohuoltamo
Kissen koppi Kissen koppi
löysät pyöräilyvideot luikautetaan löysät pyöräilyvideot luikautetaan
Naama derpahti Naama derpahti
Jännitysnäytelmä Jännitysnäytelmä
Voittajafiilis :3 Voittajafiilis :3
Neitsyt vanha eurooppalainen vs chad indo-eurooppalainen Neitsyt vanha eurooppalainen vs chad indo-eurooppalainen
orja orja
Rengery Rengery
huutis over 9000 huutis over 9000
Gaattore haluaisi vain maistaa kilpparia Gaattore haluaisi vain maistaa kilpparia
Islam kuvina Islam kuvina
Kakkua saatana Kakkua saatana
Bödköti bötk Bödköti bötk
Jeesus täällä. Oletteko kuulleet hypermuskeli-fetissistä? Jeesus täällä. Oletteko kuulleet hypermuskeli-fetissistä?
Finnburger Finnburger
Ota kultsi hampparia Ota kultsi hampparia
Sekosi saatana Sekosi saatana
Muista imeä dil- vapettaa vastuullisesti Muista imeä dil- vapettaa vastuullisesti
Pupu pöntöllä Pupu pöntöllä
fuckääässs fuckääässs
 450 näyttökertaa, 8 viestiä, 14.69 MB, 1 tiedosto, 11.11.2025 01:42:30
[ + 3 - | ]

Koira ei ole vegaani vaikka sinä oletkin

[84432] [tiedosto.mp4] [14.69 MB] [576x1024] [78.83s] [] []

koira

(1206)  · 

vihannes

(14)
11.11.2025 01:55:41 | 01:58:08
#726410 [+1] Piilota Suosittele

No juu, voi koiralle sopivissa määrin sekä oikeita vihanneksia silloin tällöin jonkun verran syötää.. Mutta ne tarvii ihan kunnon lihaa pääravinnoksi. Usein myös sanotaan ettei ne pelkkää koiranmakkaraa ja raksuja tulis syöttää, vaan välillä ihan kunnon lihaa. Jotkut esimerkiks antaa välillä kanaa joka ei loppupelis oo kovin kallista, tyyliin raaka koipipalat on jotain 3e/kg josta tekee ruokaa sekä itselle että koiralle.

11.11.2025 22:25:29
#726495 [+-] Piilota Suosittele

>>726441
Oon muuten kerran tavannu järkevän vegaanin. Yh-äiti, mutta teki kyllä pienille lapsilleen täyspainosta ruokaa sekä osas ruokkia koiransa. Se sentään ymmärs että sen vegehommat on sen oma juttu, lapset saa sit päättää vanhempana.

24.11.2025 13:22:25
#728028 [+-] Piilota Suosittele

Mulla on ollu koiria miltei 40 vuotta. Osa söi vihanneksia ja juureksia osa kiersi kaukaa. Samojedi söi jopa marjat pensaasta.

[ 8 viestiä | ]