>>723100 Alkaa jo palaa hihat tämän asian suhteen. Jos Ukrainalle olisi annettu jenkkien johdolla kunnon aseet ensimmäisen vuoden aikana ja lupa iskeä valtion joka iskee sen siviilikohteisiin, iskeä toisen sotainfrastruktuuriin ja joka sitä rahoittaa (öljy ja kaasu), olisi sota jo ohi.
Ei annettu, ei anneta kun Tomahawkitkin peruttiin Dumbin toimesta, niin tämä sota kestää vielä pitkään ja ihmiset kärsivät myös Venäjällä vaikka paljon vähemmän, mutta kaikkia osapuolia vituttaa.
Jos SDP olisi saanut taannoin tahtonsa läpi olisimme osa neuvostoliittoa.. SDP on olemassa Salinin määräyksestä.. ja edelleen suurin puolue gallupeissa :D huh huh, että suomessa on idiootteja :) ja tähän sonja heittää, että niinku persut.. hoh-hoijaa :D
>>723121 Norjiksen ranteille ei kannata antaa ihan hirveästi painoarvoa. Mies tuntuu olevan todella pahasti yhteiskunnasta pihalla ja syy on kaikkialla muualla paitsi itsessä.
Antaa miehen toteuttaa ainoita huvejaan jängällä kiljun/ponun keiton ohessa luolastoon ripuloinnin kanssa.
Hauskojahan nämä lähinnä on, koska jos se olis tosissaan, niin nämä ei olis niin absurdin typeriä, kuten nyt.
[
16 viestiä
|
]
⭰
Poistettu graffiti
Persujen unelma paremmasta Suomesta
Sananvapaus, mitä persutkin ihailevat
Persut määkii laumassa
tiina elovaara
Pesulla
Politiikkaa ja Vittuilua
Mopon rassaajat kirjoittaa historiaa
Go woke, go broke. Eiku...
Kuntavaali-info persuille
Perusnatsit
Yksittäistapaus
Persujen idolit
SDP VS PS
Kumoa tämä argumentti, pro tip: et pysty
Oikeiston talousosaaminen
“Mikä lottovoitto on saada puolet maksamastaan takaisin?”