Helle Helle
Kosto on aina iloinen Kosto on aina iloinen
k5 k5
gnulag gnulag
Oh nou! Oh nou!
Puhalla ruutuun (ei ole screamer!) Puhalla ruutuun (ei ole screamer!)
you little bitch you little bitch
Ei jaksa keksiä otsikoita 86 Ei jaksa keksiä otsikoita 86
Ei jaksa keksiä otsikoita 78 Ei jaksa keksiä otsikoita 78
Iso tissi Iso tissi
funny hobo funny hobo
Sinä kuolit Sinä kuolit
Kerran 1000 vuodessa! Kerran 1000 vuodessa!
On se On se
Voisi olla hankala keskittyä Voisi olla hankala keskittyä
Kirjahylly Kirjahylly
Haleja Haleja
oh you :) oh you :)
Treffit Treffit
Denekin iltapäivätanssitreenit Denekin iltapäivätanssitreenit
nimellä pätkästyjä patukoita nimellä pätkästyjä patukoita
paint-taidetta, ööh? paint-taidetta, ööh?
Juhlat. Juhlat.
Kun et vain osaa Kun et vain osaa
 437 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 20.10.2025 20:16:37
[ + 3 | ]

Fingerpori

[83915] [tiedosto.jpg] [0.04 MB] [750x244] [] []
tiedosto.jpg

mummo

(138)  · 

pornoa

(10)  · 

väkivaltaa

 · 

laiva

(42)  · 

baltia regina

 · 

sarjakuva

(524)
20.10.2025 21:20:58
#722792 [+-] Piilota Suosittele

+25-vuotta sitten ruotsin laivat olivat "porauslauttoja" ja iltaristeilyt viinalla marinoitu.

+20 vuotta sitten viro liittyi EU:iin ja HERRAN HUMALA mitä ne risteilyt oli sen jälkeen vuosien ajan.
Aamulla jo laivaan pääsyä odotellessa osa porukasta kantokunnossa, paluumatkalla 2/3-osaa porukasta huutokännissä, selvimmät oli kuskeja, jotka mietti kestääkö jousitus alkokuormaa ja huomaako tulli / poliisi että auton kokonaispaino rajat paukkuu sadoilla kiloilla.

Nyt ruotsin laivat päivällä ovat pikkulapsi helvettejä ja iltalähdöt lounais-suomalaisten juomanhaku & joukkoraiskaus taisteluita.

Tallinnan laivat puolestaan ovat jopa viikonloppuisin hiljaisia siirtymiä helsingin-tallinnan-helsingin välillä, jossa se +2 promillen kännissä huutaja on yksittäistapaus, poislukien konsertti ja yön yli risteilyt joilla meno saattaa olla railakasta.

20.10.2025 21:33:42
#722800 [+1] Piilota Suosittele

>>722792
Mamut on bongannu noi risteilyt, varsinkin tallinnan laivoilla niitä näkee helvetisti. Välillä tuntuu että enemmistö, sen takia kannattaa panostaa vähän kalliimpaan risteilyyn sekä viikonloppuihin jotka on luonnollisesti kalliimpia. Siksi Ruotsinlaivat alkaa olemaan se järkevämpi reissu, ellei halua juurikin tallinnan alkoon ostoksille.

21.10.2025 13:51:40
#722877 [+1] Piilota Suosittele

>>722800
Jos vertaillaan tallinnan päiväristeilyä ja turku-tukholma 22h risteilyä (iltalähtö), niin turun iltalaivassa näyttää että kolmasosa porukasta olisi lähi-idästä & afrikasta tulleita ukkoja.

Tallinnan laivoilla ainakin kesällä tuntuu että aasialaisia on pirusti liikkeellä, ei siellä pahemmin hiekkakansaa näy ja neekurikin erottuu vain ihon värinsä takia, eli ei näy meluavia apinalaumoja.

21.10.2025 14:07:10 | 14:09:55
#722880 [+-] Piilota Suosittele

>>722877
Mjaa, itse käyttänyt Helsingistä lähteviä. Voi hyvin olla että Turusta eri meininki

Itse kävin Tallinnassa useampaan otteeseen espakilla. Tuolloin neekereitä oli paljon. Se oli kuitenkin just ennen koronaa niin voi olla että meno on muuttunut

[ 5 viestiä | ]