Tiina Jylhän maskit Tiina Jylhän maskit
Kiinan kansallislaulu Kiinan kansallislaulu
"Oli synkkä ja myrskyinen yö..." "Oli synkkä ja myrskyinen yö..."
Corona Party Corona Party
hörppäs takasi hörppäs takasi
Yaaaarrr! Yaaaarrr!
Nightwish - Shoemaker Nightwish - Shoemaker
Coronavirus IV Coronavirus IV
Valupena Valupena
venäläinen huvipuisto venäläinen huvipuisto
Good Morning Son Good Morning Son
Ikuinen mysteeri :3 Ikuinen mysteeri :3
Meitä ei domino-ansalla jecutella >:3 Meitä ei domino-ansalla jecutella >:3
Fingerpori Fingerpori
nännit ku väyrysen silmät nännit ku väyrysen silmät
unelma unelma
Sartarin tuli (Sankarien sota, 1/3 Sartarin tuli (Sankarien sota, 1/3
boobs boobs
Biljardii Biljardii
Varokaa Varokaa
Toisen Maailmansodan aikainen Bond pistooli Toisen Maailmansodan aikainen Bond pistooli
Herätys Herätys
Disgusting Disgusting
Siri Call my girlfriend Siri Call my girlfriend
 597 näyttökertaa, 15 viestiä, 0.55 MB, 1 tiedosto, 07.08.2025 23:23:22
[ + 0 | ]

Tervetuloa

[82214] [tiedosto.jpg] [0.55 MB] [1404x2048] [] []
tiedosto.jpg

ufo

(27)

konferenssi

tapaaminen

07.08.2025 23:45:21
#710585 [+1] Piilota Suosittele

Ei tonne kannata mennä. Meillä on ihan eri planeetoilta tulleita pösilöitä täällä omiemmekin keskuudessa jo aivan tarpeeksi :D

08.08.2025 00:03:22 | 00:03:50
#710588 [+3] Piilota Suosittele

Tuo on ihan kuin jonkun 15v media-assistenttiopiskelijan työharjoitus 90-luvulta tai karvaranne-kebab-pizzerian menu.

08.08.2025 00:33:11
#710592 [+1] Piilota Suosittele

>>710588
https://www.iltapulu.fi/muinaiset-avaruusoliot

Oon vissiin joskus kertonukki siitä yhestä Tepistä. Se näki jo pikku skidinä ufoja - kirjaimellisesti. Vittu se oli sekasin. Keräs pulpettiin käytettyjä räkäpapereita ja tyhjiä voinappeja selittäen, että tekee niistä oman ufonsa bensaa sitten myöhemmin. FF +20 vuotta niin heppu yritti saada tutuilta, tutun tutuilta ja tuntemattomiltakin lainaa, että sais ostettua käytetyt sukellusvermeet koska niissä on joku venttiili mitä se tarvii siihen ufoonsa. Luulenpa, että se on tätä nykyä jossaki levolla määrittelemättömän ajan.

08.08.2025 00:44:52
#710598 [+1] Piilota Suosittele

>>710592
Joukossamme on niin paljon hoitoa vaativia ettet uskoisi, tai no siis luolaston käyttäjänä rupee meneen kaaliin. Toi räpätin mun kommentin yläpuolella on yksi.

08.08.2025 03:10:28 | 03:11:05
#710609 [+-] Piilota Suosittele

>>710598
En nää mitä kommenttia tarkotat, mutta ymmärrän kyllä - ellet sitten mua tarkottanu :3 Mä ny nakkaan tähän muutamia vastaan tulleita sankareita ku tuli aiheesta puhetta.

1. Tepi näki ufoja. Yritti ottaa niistä valokuviakin, mutta jostain syystä ne kuvat aina epäonnistu milloin kameran toimimattomuudesta tai sitten ku salama välähti takas lasista vaikka ufo leiju siinä niiden pihalla. Tunkeutu myös (käytännössä) tuntemattomien koteihin kerjäten rahaa ufon rakentamiseen. Vainos myös yhtä tuttua vuosikausia kiikareilla.

2. Sekoboltsi sai fudut jujutsuporukasta kun vainos jotain tyttöä siellä. Veti kunnon hevoskuureja. Kuukaus kirkasta koska kahvi ja tupakka oli saatanasta. Sitten kuukaus kahvia, koska viina ja tupakka oli saatanasta ja perään tietenkin kuukaus tupakkaa, koska.. no arvaat varmaan. Samaa rallia vuodesta toiseen. Lainas kaikilta aina rahaa eikä maksanu takas, mutta jos joku lainas siltä vaikka viis markkaa niin muistutteli siitä päivittäin. Heitti kerran kahvinkeittimen ikkunasta ulos. Veti kännissä pyörällä nurin betoniporsaaseen ja heräs sairaalasta ku joku oli löytäny verilammikosta. Hampaat läpi huulesta niin lähti sairaalasta vittuun viinakaupan kautta. Jonku päivän päästä meni kuitenkin takas lekuriin korjauttaan turpavärkkinsä. Asuu nykyään(?) Turussa ja on valitettavasti vaan toisinaan levolla.

3. Kurssikamu veti talvilomalla puolet kaikista mahdollisista eri huumeista ja kehuskeli sillä. Valahti kalpeeks kun todettiin, että käytön jäljethän näkyy viikkoja ellei kuukausia vaikka hiuksissa. Kävi sen jälkeen vaan nukkumassa koululla ja oli ainu joka ei valmistunu. Soitteli vuosia myöhemmin ja yritti myydä puhelinliittymää. Ku sanoin, että mulla on jo niin mietti hetken ja tuumas.. ai joo, niin onkin. Kerran tavatessa ajeli tuhannen aineissa kavereidensa kans autolla ja selitti ostaneensa äidilleen satasella pilveä. Usko senkin ku sanoin, että ollaan yhen toisen kamun kans WWF:n kesäleirillä oltu että meistä tulee pellepainijoita. Ku sanoin, että se oli vaan vitsi niin ei uskonu.

Siinä muutamia erikoisempia tapauksia ja näitä juttuja kyllä piisais :D

13.08.2025 07:55:35
#711535 [+-] Piilota Suosittele

6G teknologia. Tuolta olisi hauska päästä kysymänä vähän siitä teknologiasta kun on suhteellisen suljettu vielä.
Tuolla voisi heittää niin hauskoja kysymyksiä, että menevät lukkoon. Lukkoon aivan samalla tavalla kuin uskovaisetkin menevät kun tulee ristiriita.

[ 15 viestiä | ]