nimittäin olisi mielenkiintoista nähdä kyseisen ihmisen ihmettelyä ensin miten hänet tuotiin takaisin sekä siitä järkytyksestä toivuttuaan huomaa, että maailman on valtavasti kehittynyt.
MItä kaikkea hän oikeasti pystyisi kehittämään nykyisenä ajankohtana?
>>700294 Tuskin loppupelissä ihan hirveästi saisi enää aikaiseksi, koska nykyään oikeat innovaatiot vaativat senverran hyvän annoksen tajuntaa laajentavia ja niiden realisoiminen miljardeja rahaa.
Toinen, että jos kerkesi elää sen 20-30 vuotta omaa aikakauttaan, niin 5-10 vuotta menee ihan ihmetellessä, että mikä kaikki on muuttunut ja tekniikan saavutukset ja niiden toimiminen käytännössä.
Mielenkiintoinen kokemus miehelle itselleen, mutta en usko, että enää haastattelua kummoisempaa saataisiin irti tänäpäivänä.
Tässäpä tämä juttu onkin. Nimittäin se tuotaisiin takaisin ihan vauvana. Toki sopii kysyä millainen vaikutus sen aikaisella elämisellä, oli vaikutusta henkilön kehitykseen.
[
11 viestiä
|
]
⭰
Vitun dosentit
Historiallinen vääryys on korjattava >:O
paula koivuniemi
Veteraaneille kunnia!
Julie d'Aubigny
Intellektuellin bibliografia
Evolution of the Bikini - with Amanda Cerny
KISSOJEN KESYTYSHISTORIA
Käytyäni kurssin Natsi-Saksasta
Mitali taistelusta Karjalankannaksella
Jättiläispunapuuhakkuuta,uitto- ja sahatoimintaa vuodelta 1946
Karttapallon valmistus vuonna 1955
Minnää ollen Esspanjapanin kunkku!
pahat henkilöt
Toisen maailmansodan alkupätkäläiset
henkilö ilmoitukset
Abraham Lincolnin kotsa
More wives, your grace?
"Fuck off, Gibbon!"
Koira, ihmisen paras ystävä
historian havinaa
finnoboo
Suomen ja euroopan ensimmäiset naiskansanedustajat 1907