Gondola special forces Gondola special forces
Leipuri oppilas Leipuri oppilas
Joulu mehtäkämpällä Joulu mehtäkämpällä
Lätta ei sovellu paistamiseen, käytä oikeaa voita Lätta ei sovellu paistamiseen, käytä oikeaa voita
rapatessa roiskuu rapatessa roiskuu
Wabuu Wabuu
Ajattelinkin tässä nyt Oonaa-alkuperäinen Ajattelinkin tässä nyt Oonaa-alkuperäinen
Pasi vs yksityistien omistaja Pasi vs yksityistien omistaja
Get me Simo Häyhä next time Get me Simo Häyhä next time
Haave ammatti Haave ammatti
Pää vaihtoon Pää vaihtoon
Abortti Abortti
Ja Suomi tekee MAAAALLIIIINN! Ja Suomi tekee MAAAALLIIIINN!
tissit tissit
Miesten päivä Miesten päivä
Sitoutumaton rehellinen ryhmä2 Sitoutumaton rehellinen ryhmä2
Annas kun autan Annas kun autan
Tomaattinen lohipata ja hirssiä Tomaattinen lohipata ja hirssiä
Ding Ding Ding Ding
antin saabbi antin saabbi
Vihainen pesukarhu :D Vihainen pesukarhu :D
Ihana nainen Ihana nainen
Slayjer uudestaan Slayjer uudestaan
hönö perkiömmäki hönö perkiömmäki
 395 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 16.04.2025 03:16:12
[ + 1 | ]

Riikka

[80209] [1000010065.jpg] [0.11 MB] [1079x1039] [] []
1000010065.jpg

persut

(220)  · 

riikka purra

(57)
16.04.2025 13:25:47
#692809 [+3] Piilota Suosittele

No vittuako sitä piti niin kauheasti jopa mainostaa että me leikataan sulta vitun läski, isolta osaa kannattajakuntaa. Se saksikampanja oli typeryyden huippu, olisivat vaan tehneet eivätkä sillä kehuskelleet. Lisäksi se oli kokoomus josta kärsii nyt tyhmän Purran takia koko PS.

16.04.2025 18:34:40
#692876 [+2] Piilota Suosittele

>>692809 no jaa.. jos vaali puheita aikoinaan kuunteli niin ei pitänyt tulla kenellekkään yllätyksenä että leikataan.. se oli vähän niin kuin se teema.. ja ne idiootit jotka jakso sille itkeä on todellakin idiootteja, kun ei tajua että leikkauksia tehdään koska sosialistit on kusseet koko muropaketin märäksi 20 vuoden aikana. kuvitteleeko ihmiset että leikkausten tarve tulevaisuudessa jotenkin vähenee kun äänestivät sosialistit taas kusemaan.. hehe.

16.04.2025 19:55:56
#692897 [+3] Piilota Suosittele

>>692878 noh kerrotko jo sen olennaisen eron miksi, kotitalos voisi velkaantua loputtomasti yli oman maksukykynsä tai yritys tai valtio? vai oletko ylpeä PS:n äänestäjä? :) ei tuo vassarien vuotta 10 vanha one-liner enään uppoa, kuin muihin vassareihin. alat muistuttamaan yhden tempun divolia.. niin kuin kaikki sosialistit.

17.04.2025 16:22:41
#693077 [+1] Piilota Suosittele

>>692966 sulla ei ole siis mitään tietoa mistää, niin arvelinkin.
alkuperäiset sanonnat ovat muotoa "Valtiota ei voi johtaa kuin osakeyhtiötä" ja "Suomea ei voi johtaa kuin yritystä" väite tietysti itsessään on typerä koska voihan valtiota ohjata esimerkiksi sosialistien oppien mukaan, jolloin valtiot ennepitkään ovat käytännössä ylivelkaantuneita ja maksukyvyttömiä.. se jo itsessään todistaa että valtiota voidaan johtaa miten typerästi tahansa ja alkuperäinen typerä one-liner voidaan yhtähyvin kääntää muotoon: "ei valtiota voi johtaa sosialistien opeilla¨ Kun lopputulos on aina romahdus.
opettele ensikellalla enemmän kuin yksi heitto.. tai voisit vaikka opetella ajattelemaan itse :)

[ 7 viestiä | ]