vihjenumero vihjenumero
Seppo, perkele Seppo, perkele
Näin huolletaan komeaa kesäkroppaa :3 Näin huolletaan komeaa kesäkroppaa :3
“When child asks for a rainbow dinosaur doughnut birthdaycake&am “When child asks for a rainbow dinosaur doughnut birthdaycake&am
Aina on hyvä hetki keskioluelle Aina on hyvä hetki keskioluelle
Ryppy viinakauppiaana Ryppy viinakauppiaana
Kumimies Kumimies
Pusipusi <3 Pusipusi <3
perse perse
Chad Rulebreaker Chad Rulebreaker
cheff tyrone cheff tyrone
Pekka vol 2 Pekka vol 2
Tämä on tärkeää Tämä on tärkeää
wowi ukko wowi ukko
Modern world. So beatiful. Modern world. So beatiful.
we need this we need this
boobs boobs
poro poro
Tuletko kahville ; ) Tuletko kahville ; )
Fontti Fontti
Burrrzum Burrrzum
Kerran baarissa. Kerran baarissa.
Kelle teet töitä? Kelle teet töitä?
Heard you like loafs and sand so we put börh-loaf in your sandal Heard you like loafs and sand so we put börh-loaf in your sandal
 585 näyttökertaa, 4 viestiä, 1.39 MB, 1 tiedosto, 17.03.2025 01:06:11
[ + 4 - | ]

meistä tuli muurareita

[79206] [elokapina.png] [1.39 MB] [1080x709] [] []
elokapina.png

elokapina

(118)  · 

ammatti

 · 

työmies

(37)  · 

ura

(5)  · 

saavutus

 · 

istuminen

17.03.2025 05:38:25
#687034 [+4] Piilota Suosittele

Niin kohta on kevät, sitten tulee kesä ja kun kelit sallii, niin helsingissä eloapinat suorittavat joukkona joka kesäisen perseily rituaalinsa, jonka päätteeksi tyhmimmät pääsevät poliisien kantamina bussiin.

Muissa suomen kunnissa ja kaupungeissa eloapinoita esiintyy sen verta harvassa että poliisit selviävät muutamalla poliisiautolla apinalauman kuljetuksesta.

18.03.2025 02:35:18
#687144 [+2] Piilota Suosittele

>>687034
Se on vähän tyhmemmänkin mielestä jännää, että miten nää sankarit ei jaksa jumpata ympäri vuoden. Kyllähän woltti tuo safkaa niille, mutta ku perse jäätyy niin ei kinosta.

18.03.2025 04:36:09
#687171 [+2] Piilota Suosittele

>>687144
Ei yllätä että nämä sankarit eivät halua tehdä mitään epämukavaa, kuten istua loka/marraskuun räntäkelillä keskellä katua, tai joutua ilmastoimattomaan poliisin maijaan kesä helteillä.

Ainoastaan ihmetyttää miten uudeltamaalta, (missä tosin asuu +30% suomen asukkaista, joista alle 75% on suomenkielisiä) riittää noita eloapinoita noin paljon, kun joensuusta (80.000 asukasta) löytyi yksi onneton muutama vuosi sitten (Kuva).

[ 4 viestiä | ]