Joskus aina miettiny että tietääkö neekerit, hiekkaneekerit ja tundraneekerit että masturbaatio on vaihtoehto, ei oo pakko raiskata vaikka ois "seksuaalinen hätätila".
>>686965 Tokko noissa yllämainituissa vartavasten tuo masturbaatio ole mainittu itsesaastutukseksi, jota ei tule kenenkään harjoittaa. Eli raiskaus on tuon mukaan kunniakkaampi vaihtoehto. Ei tässä järjellä ole mitään tekemistä, kun puhutaan noista kulttuureista.
>>686987 Eikös se oo kiellettyä kristinuskossakin? Käsittääkseni aika moni kristitty mielumin masturboi ku raiskaa. Toki raiskaavia kristittyjäkin löytyy, mutta ei tunnu olevan ihan samoissa lukemissa.
>>686996 Tässä se pieni ero tuleekin länsimaisen kristityn ja välimeren alapuolella asuvan muslimin kanssa. Toinen tulkitsee sitä pyhää kirjaa enemmän ohjenuorana ja toinen taas tavu tavulta just eikä melkein periaatteella.
Poikkeuksia kummassakin, mutta villi veikkaus, että yli 90% molempien edustajista menee tuolla.
>>687000 Nojuu ainakin jossai pohjois maissa vs hiekkamaat. Jenkkilässä on yllättävän paljon fanaattisia uskovaisia. Toki tuskin nekään raiskaa niin paljo, mutta ottaa kirjan enemmän tosissaan.
>>686996 En tiedä mitä uskontoa edustat, mutta kova poika olet imemään poikakaverisi pippeliä. Eli voisi tehdä ihan hyvää sinullekin kokeilla vaikka vetää välillä käteen.
>>687043 Äijäl kyl ei oo ollu muuta ku noita homo fantasioita varmaa kuukausii? Kannattasisko vaan rohkeesti alkaa toteuttaa fantasiaas? Rohkeesti meet vaan kysyy sitä norjista ulos.
Mitä vähemmän maailmassa on ryssiä niin sitä parempi. Tuo neukku melkein jo rupes vaikuttaan venäläiseltä, mutta en laskis sen varaan. Ryssän ja venäläisen erohan on siinä, että venäläinen on apustavasti ihmiseksi laskettava.
[
17 viestiä
|
]
⭰
Sillä välin venäjällä
Repostnik myy autoaan
Ota meidät vastaan, Suomi-kaunotar
ryssän pitää aina lupauksensa
I'm gonna sneak into your bed!
Neuvostoliittolaista rantamuotia 1980-luvulta
Volmari pääs tekee dokkari telkkuu
olikin jotain muuta
Ryssä sai mitä tilasi
Suuri ja mahtava Venäjän armeija
Valupertti opastaa poikia töihin
Neuvosto apu
Älyn jättiläiset.
vettä se vain on
Gonahtamisen jalo taito
Nuku rauhassa suomettuminen
Ryssät ryssii
Silimien välliin
Hyvää joulua
Rapu
Vaalit venäjällä
virne
"Kannattaako Venäjän myrkyttää oma tulevaisuutensa?"