Mitä helekattia? Mitä helekattia?
Viiksivalluja koti täynnä Viiksivalluja koti täynnä
leiri elämää leiri elämää
Nyt sattui Juhaa leukaan Nyt sattui Juhaa leukaan
Liian kiire kaljakauppaan Liian kiire kaljakauppaan
Isin toka kolari tälle viikolle Isin toka kolari tälle viikolle
hyvää yötä hyvää yötä
Niin läski apina Niin läski apina
aku ja hessu kalalla aku ja hessu kalalla
Ui juma mikä perjantai Ui juma mikä perjantai
Kasvoi börheäksi. Kasvoi börheäksi.
Iso mies itkee Iso mies itkee
Työ samakko Työ samakko
Keski-Maa on mielenkiintoinen paikka Keski-Maa on mielenkiintoinen paikka
Aika 5/5 paita Aika 5/5 paita
Musta kahvi Musta kahvi
Tarttuva haukotus Tarttuva haukotus
Tight fits Tight fits
Ei mahtunut päähän Ei mahtunut päähän
Kirjaston kissat Kirjaston kissat
Nyt pitää alkaa jo sotia hurrikaanejakin vastaan Nyt pitää alkaa jo sotia hurrikaanejakin vastaan
Relax :3 Relax :3
Hapsiainen Hapsiainen
skarppi upi skarppi upi
 268 näyttökertaa, 1 viesti, 0.52 MB, 1 tiedosto, 19.02.2025 20:40:04
[ + 2 | ]

hänen ylhäistyytensä

[78205] [hanen_ylhaisyytensa.png] [0.52 MB] [602x602] [] []
hanen_ylhaisyytensa.png

kissa

(4451)  · 

ylhäisyys

 · 

pitbull

(7)  · 

koira

(1079)  · 

pomo

(21)  · 

pelko

(21)
20.02.2025 00:03:31
#681606 [+-] Piilota Suosittele

Meillä oli aikonaan pari nyrkillä tapettavaa pikku piskiä. Toinen niistä oli aivan vauhko muita ku kaveriaan vastaan. No sitte tuli kaverit kylään ja niillä oli semmonen joku helevetin toy-villakoira narttu. Saatana, se laitto ne meidän jätkät kuriin yhellä vilkasulla. Vanhempi sessu oli jo vähän seniili niin ku annoin kaikille kolmelle herkkupalat niin eihän se narttu tietenkään suostunu sitä syömään vaan katteli, ettei olis vaikka etanoita vedettäväksi. No se meidän senioripiski aatteli, että käyttää tilasuuden hyväkseen ja yritti pölliä vieraan herkkupalan. Se oli virheliike.

Se pieni musta puhvin puolikas loikkas ilimaan ja ärähti niin maan saatanasti, että se meidän senioripiski veti pitkin seiniä sängyn alle piiloon. Se nuorempi vittusaatana kurkisteli välillä nurkan takaa ja yritti varovaisesti murista mutta piti kuitenki turpansa tukossa ja lito menemään heti ku vieras liikahtikaan. Sain ne meidän pojat sitte nojatuolille turvaan ja tuumasin, että näistä pittää saada yhteiskuva. Mitä lähemmäs yritin houkutella sitä narttua niin sitä paskajäykemmäks meni meidän pojat. Kait siitä jonkulainen kuva tuli, mutten tiiä missä helevetissä sekin on tätä nykyä.

Nyt ei oo enää kamuilla sen poikasen poikastakaan, ku piti viikko sitten teurastaa se. Kortisolilääkitys vei parikiloselta takajaloista viimesetkin voimat eikä halunnu enää 15-kesäsenä tehä muuta ku nukkua. Etes ruoka ei kelevannu. Kuurokin se oli jo. No soittivat elukkamengelen paikan päälle niin sai lähteä rakkaan mammansa sylissä ikiuneen.

[ 1 viestiä | ]