Joskus kuullut, että armeijan tasoa voi päätellä siitä, että minkälainen varustus tavan taistelijalle annetaan valtion puolesta. Minusta tämä kuva kertoo aika paljon, että kovin hyvällä tasolla ei voida olla. Kypärätkin suoraan jatkosodan aikaisesta varastosta ja maastopukukaan ei varmaan montaa vuosikymmentä tuoreempaa mallia ole. Saati sitten minkäänlaista kantolaitetta varusteille.
>>678494 Ei siitä varmaan viikkoa kahta kauempaa ole, kun lähettivät invaliidikommadot hyökkäykseen. Dronekuvassa näkyy, kun mtlb:stä hyppii porukkaa sauvojen kanssa kun ajoneuvo lahoaa alta.
Yleensä tuonkuntoinen porukka on menossa toiseen suuntaa, mutta naapuri vissiin halusi säästää näiden hoito ja eläkemaksuissa.
[
4 viestiä
|
]
⭰
Ryssä
Lisää Sannaa
Ihana mies
Putin saa keppiä
Polpotiikkaa
Kiinalainen selittää sodasta Ukrainassa
Ukrainan tulevaisuus
Vasemmat
russian hightechnology
Riku on aikamoinen kohtupora.
Normi demariutta!
mannea vituttaa
Kiitos
ihana tonttu tyttö
Paikan päältä.
oman rahan käyttö
Juoma repostikille
sannan tissi
Osaa sentään jotain, kun leipätyötään ei.
Nasima Razmyarin vokkisopimusten taustat eivät ole ilmaisia