Da waen tarina Da waen tarina
"Aijjoo, piti kääntyä tuosta..." "Aijjoo, piti kääntyä tuosta..."
Porno aivopesee kuluttajansa hyväksymään liberaaleja aatteita Porno aivopesee kuluttajansa hyväksymään liberaaleja aatteita
Näin pestään korvantaus Näin pestään korvantaus
Koiron höynäytys Koiron höynäytys
Muutu mieheksi 24€ Muutu mieheksi 24€
Aamuntorkku Aamuntorkku
Tää sekosi ny Tää sekosi ny
Tarkoilija, keitossani on kärpänen! Tarkoilija, keitossani on kärpänen!
Tasapainoista taivastelua :3 Tasapainoista taivastelua :3
Dat feel kun kissa nukahtaa syliin ja ei henno herättää Dat feel kun kissa nukahtaa syliin ja ei henno herättää
Pam! Pam!
Emma Emma
Homopaska Homopaska
Nyt kaikki leikkikentille tekemään tuttavuutta :) Nyt kaikki leikkikentille tekemään tuttavuutta :)
Muutama webm 12 Muutama webm 12
Animehomo-tytyilijöiden ERP Animehomo-tytyilijöiden ERP
Bödkatti aktivoituu Bödkatti aktivoituu
Varusteleka iskee! Varusteleka iskee!
santun maha meni sekasi scorpion kastikkeesta :D santun maha meni sekasi scorpion kastikkeesta :D
"Viisauksia" "Viisauksia"
Manageri soittaa Edulle (Edu Kehäkettunen - Espoolainen) Manageri soittaa Edulle (Edu Kehäkettunen - Espoolainen)
ITS A JUNGLE IN THERE ITS A JUNGLE IN THERE
Rillataan Rillataan
 277 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 28.01.2025 00:00:37
[ + 3 | ]

verotus on varkautta

[77457] [28de79df9b95498a.jpg] [0.05 MB] [715x684] [] []
28de79df9b95498a.jpg

töihin

(34)  · 

vero

(31)
28.01.2025 00:40:17
#676660 [+4] Piilota Suosittele

Töissä ollessa vituttaa että ensin ansiovero, ttmaksut, yle vuosimaksu, se tämä tuo ne maksut & verot.

Sitten kaupasta ruokaa ym tarpeita, alvi tuosta 25,5% ja tästä 19,5%, vähän bensaa autolle ja hups 50€ bensan hinnasta, oli 37,5€ eriveroja.

Kela rottaillessa ei ollut todellakaan rahaa huppailla, mutta herran jumala kuinka hyvältä tuntui kun koko 24/7/365 oli aikaa nukkua, velttoilla, käydä ulkoilemassa, pyöräillä juuri silloin kun huvitti, ei tarvinnut uhrata 2h päivässä työmatkoihin, ei 8h töihin joista palkkaa saat 7,5h edestä, koska ruoka 30min on omaa aikaa.

Mutta kun babylonin oravanpyörä on imaissut sisäänsä ja rahalla kun saa kaikkea kivaa, niin kyllä sitä painaa töitä hiki otsalla vaikka tuntuukin ettei tästäkään työstä saa tarpeeksi palkkaa, vaikka tietää itsekkin että ahneus vain kasvaa, jolloin edes 100.000,00€/kk palkkakin voisi tuntua mitättömältä kun joku futari tienaa sen viikossa.

[ 2 viestiä | ]