Työvoimatoimisto ja kela ovat kieltämättä hieman diktaattorimaisesti johdettuja byrokratia myllyjä joiden tehtävänä on jauhaa ihmiset hermoraunioiksi.
-1. Jos työkkäri tai kela tekee virheen, on ihme jos kukaan pyytää anteeksi sitä, koska viimekädessä se aina jotenkin vieritetään asiakkaan syyksi.
-2. Jos työkkäri ja / tai kela tekee virheen josta asiakas kärsii taloudellisesti ja saa jopa sanktioita, ei sitä pahoitella, tai korvata millään tavoin koska syy on aina viime kädessä asiakkaassa.
-3. Vaikka asiakkaalla olisi kaikkien muiden suomen lääkärien lausunto että hän on 100%:sti invalidi / työkyvytön / kuollut, niin kelan lääkäri jumala tai jeesus kyllä tekee ihmeen/ lazarukset paperille ja asiakasta näkemättä julistaa hänet työkykyiseksi / terveeksi / eläväksi (Ei koske 17-v mustalaisia jotka saavat eläkepaperit heti kun lapsilisän maksu päättyy).
[
1 viestiä
|
]
⭰
Luontodokumentti
Kaappitarkastus
massijäbä
Sponsored by Riku Rikas
Twitter, tai mikä lie X
kelan vastaan otolla
Twitter sotaa :)
videopelit
Demari ja Kela
Verorahamme hyötykäyttöön
koire
Kirjailijan kaveri
reddit ei tykkää enää japanista
Riku on mun Sugar Daddy
Hiirulainen 3
Vassarien vika!
nih
rottia
n**k*ri
chingchong
Ylenannon toimittelija.
Jimmy tarjoilee
Päivän pohjasakan ruokintalootti sponsoredby; Raksapulsu