Työvoimatoimisto ja kela ovat kieltämättä hieman diktaattorimaisesti johdettuja byrokratia myllyjä joiden tehtävänä on jauhaa ihmiset hermoraunioiksi.
-1. Jos työkkäri tai kela tekee virheen, on ihme jos kukaan pyytää anteeksi sitä, koska viimekädessä se aina jotenkin vieritetään asiakkaan syyksi.
-2. Jos työkkäri ja / tai kela tekee virheen josta asiakas kärsii taloudellisesti ja saa jopa sanktioita, ei sitä pahoitella, tai korvata millään tavoin koska syy on aina viime kädessä asiakkaassa.
-3. Vaikka asiakkaalla olisi kaikkien muiden suomen lääkärien lausunto että hän on 100%:sti invalidi / työkyvytön / kuollut, niin kelan lääkäri jumala tai jeesus kyllä tekee ihmeen/ lazarukset paperille ja asiakasta näkemättä julistaa hänet työkykyiseksi / terveeksi / eläväksi (Ei koske 17-v mustalaisia jotka saavat eläkepaperit heti kun lapsilisän maksu päättyy).
[
1 viestiä
|
]
⭰
kela koltenit
Toiveet toteen
Monot ristissä
Milkshake
Tietokonevirhe <3
Fuck
saksa ebins
Happy day!
Tuet tulille
Jaakko Teppo - Hilma Ja Onni
Onnellisuuden huipentuma
Kuun alussa aina jackpot
Kirjailijan kaveri
massijäbä
Tuomo psykoosissa.
kela sähköä
Sponsored by Riku Rikas
TWITTERILLÄ PITÄÄ OLLA OIKEUS BÄNNÄTÄ KENET TAHANSA