Ihastuksesi Ihastuksesi
Vanha metsuri Vanha metsuri
Sodan jälkeen Sodan jälkeen
:3 :3
Pulma Pulma
Christina Applegate Christina Applegate
Deja vu! Deja vu!
Maša ja nalle Maša ja nalle
Chris P. Bacon Chris P. Bacon
:) :)
Leijona Leijona
arttu fistari arttu fistari
May the balance be with you :3 May the balance be with you :3
Natsumipupu :D Natsumipupu :D
ihan paska kuva ihan paska kuva
Sweden-No-Go Sweden-No-Go
Steph Steph
islannin tiskit islannin tiskit
Pako :3 Pako :3
Kasari Pepe Kasari Pepe
Opiskelu Opiskelu
Aki Nukem Aki Nukem
Sotaa Sotaa
American Ninja Warrior American Ninja Warrior
 517 näyttökertaa, 1 viesti, 0.26 MB, 1 tiedosto, 11.01.2025 00:37:58
[ + 0 | ]

Hakemus Kelan diktaattoriksi

[76837] [tiedosto.png] [0.26 MB] [1488x1942] [] []
tiedosto.png

twitter

(168)  · 

huumori

(41)  · 

kela

(102)
12.01.2025 10:44:32
#672710 [+2] Piilota Suosittele

Työvoimatoimisto ja kela ovat kieltämättä hieman diktaattorimaisesti johdettuja byrokratia myllyjä joiden tehtävänä on jauhaa ihmiset hermoraunioiksi.

-1. Jos työkkäri tai kela tekee virheen, on ihme jos kukaan pyytää anteeksi sitä, koska viimekädessä se aina jotenkin vieritetään asiakkaan syyksi.

-2. Jos työkkäri ja / tai kela tekee virheen josta asiakas kärsii taloudellisesti ja saa jopa sanktioita, ei sitä pahoitella, tai korvata millään tavoin koska syy on aina viime kädessä asiakkaassa.

-3. Vaikka asiakkaalla olisi kaikkien muiden suomen lääkärien lausunto että hän on 100%:sti invalidi / työkyvytön / kuollut, niin kelan lääkäri jumala tai jeesus kyllä tekee ihmeen/ lazarukset paperille ja asiakasta näkemättä julistaa hänet työkykyiseksi / terveeksi / eläväksi (Ei koske 17-v mustalaisia jotka saavat eläkepaperit heti kun lapsilisän maksu päättyy).

[ 1 viestiä | ]