Erittäin harvinaiset muumimukit xD Erittäin harvinaiset muumimukit xD
Niiloa vituttaa Niiloa vituttaa
ismo ismo
Kauppisen kala juttu Kauppisen kala juttu
Seksi vs ristiretkeily Seksi vs ristiretkeily
Matthew & Tepphew - workaholic Matthew & Tepphew - workaholic
Aatun lettukestit Aatun lettukestit
WTF WTF
Terävin poranterästä tehty keittiöveitsi Terävin poranterästä tehty keittiöveitsi
Donki konki Donki konki
Luolastosta ulos Luolastosta ulos
Alibi on paras Alibi on paras
Läskiys Amerikassa Läskiys Amerikassa
Nettihuijarille luu kurkkuun Nettihuijarille luu kurkkuun
Kiusallista Kiusallista
Sain tästä syövän enkä halua kuolla yksin Sain tästä syövän enkä halua kuolla yksin
Koiran perseeseen ilmestyi Jeesus Koiran perseeseen ilmestyi Jeesus
Kim-kollaasi 2 Kim-kollaasi 2
Israel on pieni maa Israel on pieni maa
Krakoja Krakoja
Miltä kaikki tatuoinnit näyttää Miltä kaikki tatuoinnit näyttää
vitun lit däbbi fam vitun lit däbbi fam
Maailman nopeimmat mamuliinit Maailman nopeimmat mamuliinit
John Lennon/Harry Potter John Lennon/Harry Potter
 526 näyttökertaa, 8 viestiä, 6.44 MB, 1 tiedosto, 22.11.2024 07:48:33
[ + 5 | ]
👑 Katsotuin 22.11.2024.

Vanhaa kuvaa

[74995] [tiedosto.mp4] [6.44 MB] [720x1280] [59.74s] [] []

nostalgia

(23)
22.11.2024 10:51:31
#661208 [+5] Piilota Suosittele

Kolme vuotta sen jälkeen kun kaikki on pantu paskaksi paikat on siivottu, jälleenrakentaminen aloitettu ja yhteiskunta toimii. Vaikka käytännössä ei ole mitään millä tämän saisi aikaan. Nauloja revitään raunioista ja suoristellaan ja muutenki kaikkea kaivetaan roskista ja uudelleen käytetään tai tehdään kokonaan uusiksi.

Haitin maanjäristyksestä on kohta 15 vuotta ja siellä vielä kaikki paskana, ei edes toimivaa infraa tai muuta. Ammuskellaan edelleen ohi lentäviä lentokoneita ja muuta woodoo paskaa. Kaikki tämä vaikka lentokoneita lensi paikalle suurissa määrin auttamaan. Auttajia ryöstettiin, tapettiin ja raiskattiin. Ei tainnu olla fiksuinta geenipoolia mitä aikoinaan sinne tuotiin.

23.11.2024 02:30:47
#661408 [+2] Piilota Suosittele

>>661208
Sen takia kehitysapu on turhaa rahojen tuhlaamista. Ihmiset osaa laittaa paikat kondikseen ja tehdä kovasti töitä sen eteen, että päästään taas normaaliin elämään kiinni. Ykskään kehitysmaa tähän mennessä ei oo päässy siihen eikä tuu pääsemäänkään. Ainoa konsti oikeesti saada vaikka Haiti kuntoon on lopettaa kaikki tuki, mutta tarvittaessa opettaa vaikka miten kylän ainoaan kaivoon ei kannata paskantaa tai tappaa sitä viimeistä lypsävää lehmää. Se saa luvan riittää. Jos ei senkään jälkeen hommat toimi niin syökööt perkele toisensa.

23.11.2024 17:04:33
#661493 [+-] Piilota Suosittele

>>661408
Suomi lahjoitti 2000 Valmetin traktoria oisko Kongoon ja opetti niille käyttäjät. Käyttäjät kun oli koulutettu, he eivät alkaneet käyttää traktoreita koska työ on ei-koulutetuille, vaan elvistelivät koulutuksellaan ja pitivät itseään sivistyneistönä. Traktorit jäivät ruostumaan, maahan tuodaan viljaa ja syydetään rahaa tänäkin päivänä.

23.11.2024 19:53:07
#661552 [+1] Piilota Suosittele

>>661493
En ny muista mihin Afrikassa lähetettiin jotain työkoneita kans, olikohan vissiin kaivojen poraamista varten. Neekerit oli tyytyväisiä, möi ne pois ja osti ryssien rynkkyjä myyntituotoilla.

25.11.2024 21:06:44
#662057 [+1] Piilota Suosittele

>>662018
Semmosia ne neekerit on. Sitte täällä näytetään teiden varsilla vuodesta toiseen mainoksia jossa on joku neekerin poikanen kärpässilmänä oottamassa, että lähetetään niille lisää työkoneita jotka voi kätevästi vaihtaa aseisiin. Hulluahan se nyt ois viljellä maata ja juoda puhdasta vettä omasta kaivosta ku sen sijaan voi käydä ryöstämässä naapurikylästä kaiken tarpeellisen. Eli lähinnä lisää orjia.

Katoppa muuten joutessas tosta vähän.

https://efukt.com/23456_Public_Degeneracy_Volume_1.html

[ 8 viestiä | ]