Toi on oikea ihminen kantaa ottamaan. Jeesuksen tunkeminen arkeen on just yhtä sopivaa kuin saatanapalvontaan kehottaminen. Siunauksen toivotukset samoin suoraan verrannollinen toivotuksen, että saatana periköön sielun
No eihän ole, koska hänkin on teisti. Ihan yhtä hyvin kuin satanisti, olisi voitu ottaa haastateltavaksi joku umpikörttiläinen. Oikeasti vastakkaista kantaa olisi pitänyt kysyä ateistilta.
>>660218 Oletuksena kristusvajakit pitävät sellaista ajatusta että uskoaan saa tyrkyttää kaikille, koska "eihän siinä mitään pahaa ole".
Kun osoitetaan mitä se sitten on "ei vajakkien" kohdalle osuvana, niin ehkä ymmärtävät jo siitä. Siksi on aina paikallaan toivotella juuri, että saatana saakoon sielusi, ja mainita omaisen menettäneelle, että hän on varmasti kuumemmassa paikassa
[
6 viestiä
|
]
⭰
Tommilla on paha mieli :(
MTV3 propagandaa.
Parantui neekeriydestä
Olisi vetänyt 40 millin ankkurinauloilla kiinni prkl
Jeesus on Herra
Paint-joulukalenteri 2019 luukku 9
Kiviäkin kiinnostaa
Gabriel Medina
jeesus tulee
Jonna, läski miestenvihaaja. Toimittaja tietenkin.
Vihaajat vihaa mutta Jeesus ratsastaa
Näin jumala sen halusi
Koiran perseeseen ilmestyi Jeesus
Herran siunausta
Jeesus seikkailee
Passiivis-aggressiivinen Kristus
Ei tolla kyllä kuuhun mennä
Matin hautajaiset ja asiaankuuluva mainos Iltalehdessä