Mulla on sellanen vanha raha missä lukee edessä "The empire is law/the law is sacred" ja takana "praise be akatosh and all the divines". Onkohan arvokas.
>>652681 Meinaakko, että eka vetäisit näin ja sitten piilottasit vielä jälellä olevat naarmut jollaki tärkkelyspitoisella rasvalla kuten Pallivahalla tai ihan vaan perunalla hinkkaamalla että saat kiiltämään?
>>652681 >>652728 >>652752 Sen kyllä näkis. Ei niitä kuvioiden muotoja saa takasin enää. Siitä näkee, että on käsitelty, mutta ne pienet yksityiskohdat olis mennyttä. Korkeintaan sais kiillon takasin liuotuksella poistamalla patinan.
>>652752 No emmä ny enää niin tarkkaan muista mitä eno teki aikonaan. Jotaki löytämiään tavaroita se aina hinkkas jollaki semmosella peukalon pään kokosella möhkäleellä ja möi laukkuryssille sitten uutena. Kuoli sittemmin myrkkyviinaan ku kai joku niistä kiertelevistä neukuista oli pettyny sen markkinoimiin tilpehööreihin niin oli päättäny kostaa.
[
13 viestiä
|
]
⭰
Jaroslav Jevdokimov: Fantazjor
Historiallinen vääryys on korjattava >:O
Ihan just jaksaa noussa perjantain viettoon.
Hinnat nousee, suomalainen nöyristyy
Suomen teillä saa kokea aidot efektit
Suomalainen voitonlaulu
Nuku rauhassa suomettuminen
suomella on toivoa
Big Country - In A Big Country
Suomen sotilas!
Stupid sexy Sandels
finnoboo
Perkele, kuvakommentti
tervetuloa eestiin
Syy onnellisuuteen
Suomi
Kakko vaan nauroi
vitu koulu
Torilla tavataan!
Carnivore aamupala
kaatosade
poliittisesti korrekti
Metsatöll ft. Marta Laan - Ballaad punastest paeltest (Terevisi