Sotamies, toimikaa! Sotamies, toimikaa!
Kusipää enkeli Kusipää enkeli
Ei saatana Ei saatana
väärinymmärrys väärinymmärrys
Vähän lipsahti Vähän lipsahti
ASMR ASMR
Sikka, Man SIkka Sikka, Man SIkka
Thoughts and prayers Thoughts and prayers
Kaljaa Kaljaa
Sipilä leikkaa Sipilä leikkaa
Parkkour Parkkour
oli nälkä, ei oo enää oli nälkä, ei oo enää
lähiruokaa lähiruokaa
maahan muuttaja apu apustus maahan muuttaja apu apustus
Ei autoja minnekään! Ei autoja minnekään!
Töihin/Kouluun lähtö Töihin/Kouluun lähtö
Kuvakommentti Kuvakommentti
Baby Baby
Tutkiminen on rasismi Tutkiminen on rasismi
Loppuu metkuilu. Loppuu metkuilu.
Esa Mäkinen - the lokinkivittäjä Esa Mäkinen - the lokinkivittäjä
Ne pienet eleet... Ne pienet eleet...
Ä҉̳̭͕̦͓͉͡I̮̖͉̲͔ͅT̸̞͢Į̠̲ Ä҉̳̭͕̦͓͉͡I̮̖͉̲͔ͅT̸̞͢Į̠̲
Trollface Hailey Balwin Trollface Hailey Balwin
 699 näyttökertaa, 10 viestiä, 2.53 MB, 1 tiedosto, 13.07.2024 00:34:30
[ + 5 - | ]

Ikävä media

[71805] [tiedosto.webm] [2.53 MB] [544x960] [10.04s] [] []

george floyd

(11)  · 

chauvin

 · 

blm

(178)
13.07.2024 10:22:33
#634215 [+-] Piilota Suosittele

>>634153
Jos laittaa VR-lasit päähän. Idealistit ei tajunnu miksi VR, kaarevat näytöt ja töllöt, tai 3d telkkarit ei tullu yleisiksi. AR on seuraava epäonnistuja.

13.07.2024 10:33:47
#634217 [+-] Piilota Suosittele

>>634170
Mitä nyt yhdestä neekeristä.
Niitä on Afrikka pullollaan.
Mutta katsoppa mitä kvg kertoo kyseisestä herrasta.
Jokaisen linkin takaa löytyy tekstiä, että hän olisi murhannut. Tuohan oli kuolemantuottamus tai korkeintaan tappo. Murha on täysin eri asia.

13.07.2024 11:14:39
#634227 [+-] Piilota Suosittele

>>634217
lainsäädännöt vaihtelevat
12-henkinen valamiehistö on katsonut hänet syylliseksi sekä tahattomaan toisen asteen murhaan kolmannen asteen murhaan että tappoon
hän sai toisen asteen murhasta 22.5 vuoden linnatuomion ja valitustuomioistuin on pitänyt tuomion voimassa
näinollen on perusteltua sanoa että hän on murhannut

13.07.2024 13:14:27
#634253 [+-] Piilota Suosittele

>>634235
ei vaan manslaughter tarkoittaa suomeksi tappoa mutta kuten jo huomautinkin niin lainsäädännöt vaihtelevat ja niitä on vaikea vertailla
lainaan wikipediasta jenkkilainsäädäntöä sen tarkemmin tarkastamatta pitävätkö ne kutinsa ja pätevätkö joka osavaltiossa tahi ensimmäiselle kotimaiselle kääntämättä

First-degree murder: Any intentional killing that is willful and premeditated with malice aforethought.

Second-degree murder: Any intentional killing that is not premeditated or planned. A situation in which the killer intends only to inflict serious bodily harm, knowing this could result in death but with no specific intent to kill, constitutes depraved-heart murder, which can be considered as second-degree murder.

Voluntary manslaughter: Sometimes called a crime of passion murder and informally called third–degree murder, this is any intentional killing that involves no prior intent to kill and which was committed under such circumstances that would "cause a reasonable person to become emotionally or mentally disturbed".

Involuntary manslaughter: A killing that stems from a lack of intention to cause death but involving an intentional act of negligence, which may or may not be premeditated, leading to death.

[ 10 viestiä | ]