norsu norsu
Nerokkuus ja ählämit samassa viestissä Nerokkuus ja ählämit samassa viestissä
Näin propagandaa tuotetaan Näin propagandaa tuotetaan
sala liitom teoriam sala liitom teoriam
KuopioRock. Kenway on kyltin kanssa KuopioRock. Kenway on kyltin kanssa
Kiinan laatua Kiinan laatua
Semmosia ne naiset on Semmosia ne naiset on
Redditissä suututtiin Paulin Pelivideoista Redditissä suututtiin Paulin Pelivideoista
pilluaa pilluaa
Pera Pera
hapsin tyttöystävä hapsin tyttöystävä
Ruokatauko Ruokatauko
Ruma huora, en panis Ruma huora, en panis
Muumimamma Muumimamma
Näin syntyy venäläinen Näin syntyy venäläinen
pläts pläts
Sillä välin japanin toimistossa Sillä välin japanin toimistossa
Persut Persut
Unelmani on päästä helvettiin Unelmani on päästä helvettiin
Nyrkkeily Nyrkkeily
broilerin filettä broilerin filettä
Täti pähkinä Täti pähkinä
Nakuankka kaupungilla 5 Nakuankka kaupungilla 5
Vauva vain nauroi Vauva vain nauroi
 1 249 näyttökertaa, 14 viestiä, 4.67 MB, 1 tiedosto, 09.07.2024 17:33:37
[ + 10 | ]

Asiaa

[71699] [avyPxmd_460sv.mp4] [4.67 MB] [460x750] [69.80s] [] []

maahanmuutto

(88)

islam

(208)

muslimi

(208)

maahantunkeutuja

(29)
09.07.2024 19:12:12
#633316 [+-] Piilota Suosittele

>>633313
"Onneksi on Suomessa nyt hallitus, joka on kiristänyt ja kiristää maahanmuuton ja kansalaisuuden ehtoja (mm. taloudellinen pärjääminen,"

Tällainen laki on ollut olemassa jo ajat sitten, mutta persut totuttuun tyyliinsä ottaa siitäkin kunnian ja te uskotte.

09.07.2024 22:45:38
#633350 [+3] Piilota Suosittele

>>633340
Siitä on syytä oppia. En ole itsekään tyytyväinen hallitukseen nyt, mutta jos siellä olisi vasurit Marinin johdolla (kuten melkein kävi) sähläämässä, olisin todennäköisesti paljon tyytymättömämpi.

09.07.2024 22:55:43 | 20:30:45
#633356 [+4] Piilota Suosittele

>>633340

Nyt kun PS:llä on hallituskokoonpanon ja oikeiden ministerisalkkujen kautta ollut mahdollisuus vaikuttaa asiaan, PS on muun hallituksen kanssa tehnyt useita maahanmuuton kiristyksiä.

Vuonna 2015 olisi pitänyt olla pushback-tyylinen laki käytössä ja estää invaasio länsirajalta, mutta ei ollut. Sipilän lausunnot päinvastoin olivat vaarallisia.
Nyt yritetään estää invaasio itärajalta, mutta demareissa on mahdollisesti liikaa naiiveja & suomettuneita Neuvostoliitto-fantasioijia, jotka voivat estää tämän "käännytyslain".

Demarit eivät maahanmuuttoon kiristyksiä halua (eivätkä edellisen (Rinne/Marin) hallituksen aikana tehneet vaikka juuri oli ollut edellisen (Sipilän) hallituksen aikana invaasio!), demarit päinvastoin ovat täysin valmiita taloudelle ja turvallisuudelle vaarallisten maahanmuuttajien määrän lisäämiseen omaksi vaalikarjakseen ja omien liiketoiminnallisten intressien (mm. Nasima) edistämisen vuoksi.

Oi katso Tanskaan, demari, katso Tanskaan - ja opi miten oman maan turvallisuutta hoidetaan.

10.07.2024 04:23:35
#633422 [+2] Piilota Suosittele

>>633352
Jos jos ja jos...

Sinäkin puhut matuista, eli halventavasti pakolaisista ja "pakolaisista", mitä mieltä vasemmisto on heistä verrattuna oikeistoon? Mitä mieltä kansa.

Kansa on vasemmiston puolella (ja vasemmisto voitti vaalit, ei vaan saanut SDP:stä PM-puoluetta), kerro yksinkertaiselle miksi?

10.07.2024 05:40:14
#633436 [+-] Piilota Suosittele

>>633356
"vaikka juuri oli ollut edellisen hallituksen aikana invaasio!"

Mikä invaasio?
Tarkkaa määrää en muista, mutta turvapaikkaan oikeutettuja oli jotain kolmekymmentä.

[ 14 viestiä | ]