Ankka :3 Ankka :3
tämmöset vihervassarit pitäis kivittää tämmöset vihervassarit pitäis kivittää
Cant wash my hands! Cant wash my hands!
Niilo22 kämpän esittely noin 10 vuotta sitten Niilo22 kämpän esittely noin 10 vuotta sitten
Kolme erää karhun kanssa Kolme erää karhun kanssa
Sotakirves Sotakirves
Miten THL johtajat ymmärtää WHO:n suosituksia Miten THL johtajat ymmärtää WHO:n suosituksia
Sorry Repostnik, mutta näin kävi ;) Sorry Repostnik, mutta näin kävi ;)
Baltimore... ja ai niin katsokaa "The Wire" sarja ;) Baltimore... ja ai niin katsokaa "The Wire" sarja ;)
psykoosit tulille psykoosit tulille
Valkoinen karvamatto Valkoinen karvamatto
Kåråna Kåråna
outoa porukkaa liikenteessä outoa porukkaa liikenteessä
don`t go over don`t go over
Kappas Kappas
Suihkuverho oli tiellä >:3 Suihkuverho oli tiellä >:3
Ihana nainen Ihana nainen
sikailua sikailua
Vitun skeittarit Vitun skeittarit
Death SS - Heavy Demons Death SS - Heavy Demons
Niinistö kommentoi Niinistö kommentoi
mitä päässäsi liikkuu :3 mitä päässäsi liikkuu :3
mitä ihmiset tekee mitä ihmiset tekee
Korkea asema Korkea asema
 686 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 06.07.2024 13:15:26
[ + 1 | ]

Selänne

[71651] [Selanne.jpg] [0.08 MB] [1019x1274] [] []
Selanne.jpg

selänne

 · 

persu

(151)  · 

karen

(26)
06.07.2024 13:49:28
#632601 [+4] Piilota Suosittele

Eli pitää tietää turussa syntynyt ja köpiksessä asuva Räsäsen vihaaja jotta ymmärtää että teksti on paskaa vihapuhetta.

06.07.2024 15:31:44 | 15:33:16
#632609 [+3] Piilota Suosittele

Muistelen, että TV-Alf pelkäsi kissoja. Näköjään yliopisto-Alf pelkää myös totuutta ja skibidi-böbidi-unelmahömpästä poikkeavia selännemäisiä mielipiteitä, jotka viime vuosina ovat peilanneet tavallisten suomalaisten mielipiteitä (tuoreimpana Sirpan mielipiteet Elokapinasta).

Rehnihän on tunnettu "oikeiden ja hyvien mielipiteiden" esittäjä, vihapuheen vastustaja - ja kaveri, joka on kirjoittanut, että Päivi Räsänen tulisi lähettää hevon helvettiin. Vastustaa vihapuhetta paremmiston tapaan silloin, kun se sotii omaa mielidettä vastaan, mutta "väärinajattelevia" kohtaan tietenkin saa esittää vihapuhetta ja millaista kielenkäyttöä vain.

Ja vaikka Rehn on sinänsä ollut työteliäs kaveri ja mukamas suuri ajattelija, pitää muistaa että kaverin työura on rakentunut yliopistoissa pyörimiseen sen sijaan, että olisi saanut kannuksensa yksityisiä yrityksiä boostaamalla/nostamalla.

[ 8 viestiä | ]