kehitys kehittyy kehitys kehittyy
Hirttovinkkejä jouluksi Hirttovinkkejä jouluksi
Paint-joulukalenteri: luukku 19 Paint-joulukalenteri: luukku 19
Joulukalenteri 2017 - Luukku 14: "Scarlett ja joulupallo&am Joulukalenteri 2017 - Luukku 14: "Scarlett ja joulupallo&am
Jumalauta, nainen Jumalauta, nainen
Taidetta Taidetta
Uutiskynnys Uutiskynnys
Heitä valtionkirkko voltti! Heitä valtionkirkko voltti!
Risupossu Risupossu
Aah... lauantai. Aah... lauantai.
vanmapyyri vanmapyyri
Turbo sex machine Turbo sex machine
Komppaniassa herätys Komppaniassa herätys
Farting Preacher (internetin esihistoria) Farting Preacher (internetin esihistoria)
Fernando Approves Fernando Approves
Mr_Pihvi fanipaita Mr_Pihvi fanipaita
Autism intensifies Autism intensifies
PeliLogiikka - Lemmings [1991] PeliLogiikka - Lemmings [1991]
No thanks No thanks
Tuhmia tyttöjä rankaistaan Tuhmia tyttöjä rankaistaan
Hmmm.... Hmmm....
pasi pasi
Mitäs tyttö näki? Mitäs tyttö näki?
Pitääpäs ottaa hieman juomaa... Pitääpäs ottaa hieman juomaa...
 725 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 06.07.2024 13:15:26
[ + 1 | ]

Selänne

[71651] [Selanne.jpg] [0.08 MB] [1019x1274] [] []
Selanne.jpg

selänne

 · 

persu

(150)  · 

karen

(27)
06.07.2024 13:49:28
#632601 [+4] Piilota Suosittele

Eli pitää tietää turussa syntynyt ja köpiksessä asuva Räsäsen vihaaja jotta ymmärtää että teksti on paskaa vihapuhetta.

06.07.2024 15:31:44 | 15:33:16
#632609 [+3] Piilota Suosittele

Muistelen, että TV-Alf pelkäsi kissoja. Näköjään yliopisto-Alf pelkää myös totuutta ja skibidi-böbidi-unelmahömpästä poikkeavia selännemäisiä mielipiteitä, jotka viime vuosina ovat peilanneet tavallisten suomalaisten mielipiteitä (tuoreimpana Sirpan mielipiteet Elokapinasta).

Rehnihän on tunnettu "oikeiden ja hyvien mielipiteiden" esittäjä, vihapuheen vastustaja - ja kaveri, joka on kirjoittanut, että Päivi Räsänen tulisi lähettää hevon helvettiin. Vastustaa vihapuhetta paremmiston tapaan silloin, kun se sotii omaa mielidettä vastaan, mutta "väärinajattelevia" kohtaan tietenkin saa esittää vihapuhetta ja millaista kielenkäyttöä vain.

Ja vaikka Rehn on sinänsä ollut työteliäs kaveri ja mukamas suuri ajattelija, pitää muistaa että kaverin työura on rakentunut yliopistoissa pyörimiseen sen sijaan, että olisi saanut kannuksensa yksityisiä yrityksiä boostaamalla/nostamalla.

[ 8 viestiä | ]