False Positive - Ache False Positive - Ache
Cynthia Ann Stephanie Lauper Cynthia Ann Stephanie Lauper
Tule sisää va soomi poika Tule sisää va soomi poika
Google haku - Muna (tä?) Google haku - Muna (tä?)
Turku on liian taantumuksellinen Turku on liian taantumuksellinen
hymy huulet hymy huulet
Hymy pyllyyn Hymy pyllyyn
Norma Jeane Baker Norma Jeane Baker
Suuri virhe vaatii suuren korjaussarjan Suuri virhe vaatii suuren korjaussarjan
Party hard :D Party hard :D
Näin on. Näin on.
Pyörälläkin voi tyydyttää Pyörälläkin voi tyydyttää
Niistämisestä Niistämisestä
Joka päivä buffailen Joka päivä buffailen
Tunnelmallista Tunnelmallista
Oikea sonja Oikea sonja
Rumia Nykänen Rumia Nykänen
Pätee myös perjantaihin Pätee myös perjantaihin
doctor dick doctor dick
Kuinka hommata psykoosi 101 Kuinka hommata psykoosi 101
Ajatelkaa et me lähetettiin tälläne sakki kerra euroviisuihin Ajatelkaa et me lähetettiin tälläne sakki kerra euroviisuihin
False Positive - Newton's Apple False Positive - Newton's Apple
Tapahtuipa kerran naurunappulassa Tapahtuipa kerran naurunappulassa
Eteenpäin, mars! Eteenpäin, mars!
 936 näyttökertaa, 21 viestiä, 8.5 MB, 1 tiedosto, 06.05.2024 19:20:41
[ + 3 | ]

Vitun laiska carnivore illallinen

[70401] [1000000723.jpg] [8.5 MB] [4624x3468] [] []
1000000723.jpg

jauheliha

(16)  · 

raejuusto

 · 

mozzarella

 · 

carnivore

(13)
07.05.2024 00:19:13
#619233 [+-] Piilota Suosittele

>>619220 Paistatko öljyssä vai missä? Esim. rypsiöljyssä tai oliiviöljyssä paistettu muna on ihan saatanan pahaa. Ite käytän suolattua voita. Äklö maku voi myös tulla jos sulla on liikaa rasvaa siinä.

Käytätkö teflonia? Naarmutetusta teflonpinnasta saattaa irrota myrkyllisiä hileitä siihen ruokaan, ja/tai ylikuumennetusta pannusta myrkyllisiä höyryjä.

07.05.2024 00:57:27
#619237 [+-] Piilota Suosittele

>>619234 Sen myrkyllisyyden takia suosittelen kyl luopuun tosta teflonista vaikka se helpompi onkin. Kiinnitarttuminen valuraudassa/teräspannussa riippuu lähinnä lämmönkäytöstä ja vanhoista palojäämistä pannun pinnassa. Pannun tarttis olla 100% puhdas jäämistä ja paistaessa lämpö pitää about keskitasossa paiston ajan.

Keitä väkiviinietikkaa rauta-tai teräspannussa täydellä lämmöllä ja jynssää/pese se ihan puhtaaks jollain sienellä tai vastaavalla. Heitä 1-2 tlk öljyä pannuun, hiero talouspaperilla ja kuumenna se niin että vesipisarat kevyesti räiskii siinä öljyssä.

Heitä voinokare pannuun. Jos se ei sihise, pannu on liian kylmä. Jos voi ruskistuu, pannu on liian kuuma. Levitä voi ja kippaa munat pannuun. Lämpö tarttis pitää samana. Sellanen huomio että jos sulla on kylmiä munia (tai ihan vitusti liikaa munia) ne jäähdyttää sen pannun heti ja saattaa tarrata kiinni.

Tolleen ku teet ni pitäs tulla aika slick rautapannu. Jos muna ottaa vähän jostain kiinni se johtuu tod. näk. siitä että sinne jäi vielä palojäämiä tai öljy ei levinny tasasesti. Auta sitä vähän lastalla ja paiston jälkeen kaada kuumaan pannuun vettä ja jynssää jämät pois puisella lastalla. Muutaman kerran jälkeen ei pitäs muna ottaa ollenkaan kiinni eikä tarvi tehdä tota alun öljyräiskintää enää.

07.05.2024 01:02:26
#619238 [+-] Piilota Suosittele

>>619237 Ja jos käristät siinä jälkeenpäin jotain pihviä niin kevyesti tarranneet jämät pitäs lähteä ihan vedellä (kuumaan pannuun) ja puisella lastalla, ja niistä jämistä saat samalla kastikepohjan jos ne ei oo ihan mustaks palanu.

07.05.2024 02:07:44
#619270 [+-] Piilota Suosittele

Sirtyisin carnivoreen ja aloittaisin pakastimien tyhjennyksestä, mutta kalja pilaisi koko homman kuitenkin. Min 12 purkkia päivässä sisältää jo ~85 grammaa hiilareita eikä se alkoholikaan hyväksi ole.

[ 21 viestiä | ]