Kanalihapulla soppaa Kanalihapulla soppaa
MLP:FiM on nyt virallisesti päättynyt. MLP:FiM on nyt virallisesti päättynyt.
kissapuska kissapuska
Harvinaislaatuista yksityisyyttä Harvinaislaatuista yksityisyyttä
Kylpy kutisti minut >:3 Kylpy kutisti minut >:3
Tyronen kissa Tyronen kissa
suru mehu suru mehu
Renkaanvaihdon aika Renkaanvaihdon aika
ei rasismille! ei rasismille!
spinning led 3d spinning led 3d
muurahaispesän tuhoaminen muurahaispesän tuhoaminen
Random idiots Random idiots
pieni pirulainen >:3 pieni pirulainen >:3
ehkä adoptioon ehkä adoptioon
pierua pierua
Nyt tiedät osa 5/5 tälle illalle Nyt tiedät osa 5/5 tälle illalle
run nigger ruun!! run nigger ruun!!
Taijjatte tykätä tämmösestä Taijjatte tykätä tämmösestä
meni rikki meni rikki
parkkeerausta parkkeerausta
naisen palkka naisen palkka
veikeä kissa :3 veikeä kissa :3
Apinaa koijataan Apinaa koijataan
pelin henki pelin henki
 554 näyttökertaa, 7 viestiä, 25.24 MB, 1 tiedosto, 24.04.2024 19:25:37
[ + 4 | ]

Navi näytti tosta

[70122] [53d5f0c2e5e39d3f-vp9.mp4] [25.24 MB] [720x1272] [158.45s] [] []

rekka

(67)  · 

töhö

 · 

puisto

(8)
24.04.2024 20:34:32
#616427 [+5] Piilota Suosittele

Uskokaa tai älkää mutta ajoin joskus vuoden verran kuorma-autoa, tämä näytti läheisesti siltä.
Kerkesin sinä aikana hajottaa firman vanhan auton ja uuden auton, sekä ajaan jonkun valittavan huoran markiisin paskaks mut sen tein kyllä tahalteni.

24.04.2024 20:46:18
#616434 [+2] Piilota Suosittele

Tuli mieleen direktiivipäivien kertomus missä mannen poikanen oli onnistunu ajamaan täysperävaunulla jotaki pientä kärrytietä junaradan vierustaa myöten ku navi sano, että tonne vaan. Oli jääny lopulta jumiin keskelle junaratoja. Tajus sentään, että pitäs varmaan vähän soittaa apua. Lopulta oli direktiivipäivien vetäjä ja firman pomo tulleet paikalle vauhilla ja soittaneet VR:lle, että elekää saatana vaan laskeko junia läpi. Kaiken lisäks se kärrytie päätty johonki omakotitalon pihaan missä ei ollu tilaa kääntyä.

Kyllä se pomo lopulta sai sen auton irti niin oli manne vaan kysyny opettajalta, että tulikohan potkut. Oli tuumannu, että ei välttämättä.

Ei jumalauta.

24.04.2024 21:01:48
#616437 [+2] Piilota Suosittele

>>616431
No okei, mää tunnustan et valehtelin. Se huora tuli uliseen mulle että pidän kuorma-autoo jalkakäytävällä sen liikkeen edessä osittain. Vaihdoin ovimattoja viereisen seppälän liikkeeseen ja sit kyselin että tuleeko se kantaan noi matot sieltä missä on ensimmäinen vapaa parkkiruutu tän kokoselle autolle, ei tullu.
Sit manasin mielessäni et vitun kitisevä huora, lyön tekarit sisään.
Sit kun lähin nii vahingossa peruutin sen markiisiin, mutta mulla oli käyny mielessä kun voimafantasioin että haluisin ajaa sen paskaks, ja sit ajoin sen paskaks.

Pomo soitteli jonku ajan päästä että se täti oli ihan saatanan kiukkunen ja olit viä lähteny paikalta. Nii ku en jaksanu kuunnella sen märinää. Ja pomokin vain nauroi.

Oli muuten paskin ja paras duuni missä olen ollut.
Miinukset oli että työ oli fyysisesti raskasta jopa hyväkuntoselle, töitä oli 20h viikko ja palkka oli aivan paska, en muista paljoko mut ehkä 8e/h pintaan.
Hyvät puolet oli se että kun aamupäivä oli sykitty, niin iltapäivä oli aina vailla kiireitä ja sai rauhaksiin ajella pikkufirmoja läpi. Muutamassa paikassa mulla sattu oleen kaveri töissä nii yleensä tupakinmittaset tauot saatto vähän venyä. Tosin mitä kauemmin olin sillä reisullani nii sitä myöhemmin pääsin kotiin ja olinkin aina viimenen joka lähti hallilta.
Mutta kyllä siihen aikaan pärjäs tollakin palkalla kun asu viä kotona nii kaikki rahathan oli vain taskurahaa.
Mutta olin mää kyllä vittu oikeesti orja.

[ 7 viestiä | ]