lit fäm lit fäm
Panohommia Panohommia
party time party time
take that putin! take that putin!
Koronasulku venäjällä Koronasulku venäjällä
tarkkampuja tarkkampuja
oikea mies oikea mies
Ootas hetki Ootas hetki
Kukkuu Kukkuu
Tissit Tissit
wrestling wrestling
ricefield motherfucker ricefield motherfucker
sipuli sipuli
putte putte
kitboga kiusaa pajeet-scämmeriä kitboga kiusaa pajeet-scämmeriä
pajeet kikkaili pajeet kikkaili
Kusella Kusella
alkoholi alkoholi
riikka ja sanna riikka ja sanna
Tissit Tissit
selkä poikki selkä poikki
7 oscarin elokuva 7 oscarin elokuva
Chuck norris metsällä Chuck norris metsällä
dead end dead end
 601 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.6 MB, 1 tiedosto, 22.04.2024 20:09:52
[ + 1 | ]

tiede

[70029] [tiede_meille.jpg] [0.6 MB] [863x3287] [] []
tiede_meille.jpg

elintarvikkeet

 · 

roskaruoka

 · 

lapset

(64)
22.04.2024 20:23:26
#615993 [+1] Piilota Suosittele

>>615988
ADHD on lääkejättien keksimä "sairaus"

Ai vähän samoin ku kehonpositiivisuus on jenkkien elintarviketeollisuuden keksimä ajatus ja suuntaus, että voidaan jatkaa halvan ja ultraprosessoidun paskan tekemistä ja sen syöttämistä ihmisille ja kutsumista ruuaksi? Tai tälläiseen tulokseen minä olen viime aikoina tullut.

22.04.2024 20:40:30 | 21:28:47
#615996 [+1] Piilota Suosittele

Voihan tuon itsekkin todeta, että jos syö epäterveellisesti, niin järki ja keskittyminen ei pelaa täysillä. Uskon väärien tai tarpeettomien ADHD-diagnoosien mahdollisuuteen.

ADHD:seen kuuluu kuitenkin jonkinlainen eroavuus aivoissa tai niiden kemiassa. Tämän voi tavallinenkin kansalainen todeta ADHD-lääkkeen erilaisista vaikutuksista normaalin ja poikkeavan henkilön välillä (normaali yliaktivoituu, poikkeava rauhoittuu). Jostain syystä uskon että tähän on kuitenkin olemassa muukin ratkaisu kuin pysyvä lääkitys - en vain tiedä tarkalleen mikä. Ihmisiä parantuu ADHD:sta, joten perinnöllisen sairauden absoluuttisuuden voi heittää menemään tässä tapauksessa.

22.04.2024 21:38:03
#616016 [+-] Piilota Suosittele

>>616007
ADHD-tapauksilla sen vaikutus on lisäksi rauhoittava, ei kiihdyttävä.

Ja vittu täällä on idiootteja Lassenkin lisäksi luolastossa joilla ei ole ensikäden tietoa. Lasteni äidin lapsi (ei omani) on ADHD kuten äitinsäkin. @strigoi

24.04.2024 02:10:37
#616280 [+-] Piilota Suosittele

>>616079
piti esittää rauhoittunutta että niitä saisi lisää.

Olen mäkin niitä kokeillut. Paras vaikutus saadaan kun olet 2-3 promillen hiprakassa, ja sitten vedät tätä laillista piriä, mutta et voi ylläpitää tilaa pitkään, sillä kun se vaikuttaa, et voi juoda olutta, ehkä vettä vähän.

[ 10 viestiä | ]