>>380993 Nyt on kyllä pakko kysyä Chimeralta, että mitä ihmeen kadehtimista on vanhassa japanilaisessa autossa? Hurjat 15 tuuman vanteet kenties? Älyttömät 280 hevosvoimaa? Vai mielen räjäyttävä alle 5 sekunnin kiihtyvyys?
>>383088 Kateellinen vinkuna viittaa lähinnä tuohon tekstiin, että pitää naapurissa vinkua. Ostaisi itse oman.
Ihailu taasen siihen, että on tuo autona komea ja hieno teknologinen japanilaisinsinöörien taidonnäyte, jota saa tuunattua (kuten toki vaikka vanhaa T4-koneista Vollea) hurjiin lukuihin.
Vakiotehot riippuu aikalailla versiosta, saattaahan tuo olla 224-heppainen perusturbo, jolla sellaiseen 6 sekuntiin voi päästä. Tai sitten tehokkaampi.... tai kunnon jekkutapauksessa vapaasti hengittävä 2-litrainen mummobiili, jossa on korisarja ja Wrx:n vanteet.
Itse aina ihailen noita kun näen eikä asia liity ainakaan rahaan tai arvoon. Toisaalta esteettisistä syistä ihailen kyllä aina SLK-Mersujakin, edelleen, vaikka niitä pari on tullut omistettuakin.
[
9 viestiä
|
]
⭰
gubbe vähä hukas
korjattu
Ohjeita liikenteeseen
Fast and Curryous 420
Maxcedes
nitisee oudosti
autonkorjausta
Japani
Mikä auto?
säikytteli spandexia
Liftarit
mikä lommo
upea
Repostnik myy autoaan
terveiset naapurille
Driver
Driftailun perusoppimäärä (turku drift kuuluu lisäkursseihin)