>>614898 Marinin hallitus laski suunniteltua jakeluvelvoitetta ja siis polttoaineveroa 16 senttiä litralta. Nykyinen persujen propaganda kertoo, että he ovat laskeneet. Todellisuudessa nykyinen hallitus laski jakeluvelvoitetta 4 senttiä ja nostivat arvonlisäveroa 1.5 pinnaa, joten nykyinen hallitus NOSTI bensan pumppuhintaa.
4 vuotta ei riitä, ja seuraava hallitus on vassarihallitus. En yhtään ihmettele, mutta onko kukaan ajatellut sijoittamista Suomeen, tai sen tekemistä muille helpommaksi?
>>614905 Marinin hallistus myös oli mielellään nostamassa jakeluvelvotteen huomattavasti korkeammaksikin, mutta maailmantilanne kerkesi nostamaan hinnat senverran miehekkäälle tasolle, että jättivät suunnitellun korotuksen vain tekemättä.
Nykyinen alvin nosto ja ensivuoden jo kertaalleen lykätty sekoitusprosentin nosto kyllä nostavat taas etenkin dieselin hintaan taas mukavasti.
[
5 viestiä
|
]
⭰
Se pieni ero.
Sitä saat mitä tilaat
Vaalit meni päin vittua
Niin kerta!
Ripulipuolue
Suomen puolesta!
Perussuomalaiset-kombo
Trump on paras presidentti kautta aikojen
Kuntouttava työtoiminta
Vapputilaisuus 1.5.2018 Suomen Pankin edessä
Kunnallisvaalit Kensokyrössä
PS
Persut oli jälleen oikeassa
Jussi taas.
"Yhden asian puolue".
Tissit
Ihana nainen
Erot nykyhallituksen ja PS:n välillä.
Ihana blondi
Kevätruno
Remontti-Reiska lähtee kuntavaaleihin, lähde sinäkin!