Miten ois totuuksista puhumisen salliminen? Toi läski asuu varmasti Westendissä mahdollisesti "vain" 80 neliön kerrostaloasunnossa merenrantanäkymällä jossa on oltava hänelle yksityinen tavarahissi mitoitettuna norsulle.
Yle + henkilö tuon näköinen. Aavistan katsomattakin, mitä silmien ummistamista ja todellisuuden kieltämistä tuolta turpavärkistä suolletaan pihalle.
Rikolliset vankilaan ja rikollisten suojelijat pois kaikista päätösinstansseista. Tuomiot todella paljon kovemmiksi ja ulkomaalaiset rötöstelijät suljettuun poistokeskukseen, josta maksimissaan viikon sisällä takaisin kotimaahansa ja jos ei luovutusoikeutta ole, niin ulkoistetaan vankeinhoitoon maahan, joka vankeinhoidon halvimmalla tarjoaa. Ylipäätään vankeinhoito on syytä kilpailuttaa. Viron Patarei olisi erittäin hyvä paikka edelleen henkeen ja terveyteen kohdistuvien rikosten tekijöille.
Täh En nyt ymmärrä mikä tän tyypin väitteessä on sit niin väärin. Tietenkin riippuu miten sen tulkitsee mut oikeestihan Suomi on niin hyvinvointivaltio että pienikin väkivalta herättää aika ison haloon.
Eikä! Ihmisen pitää olla vapaana. Jos sillä on mielihalu, niin se mielihalu on saatava toteuttaa. Uhri sensijaan. Menkööt muualle asuskelemaan. Vittuako tulee eteen.