pillunaama pillunaama
Kisuja autojen katolla Kisuja autojen katolla
muutama natsa muutama natsa
MAGA LAITTAA TUULEMAAN MAGA LAITTAA TUULEMAAN
King Crimson - Epitah King Crimson - Epitah
Saatanan rotat! Saatanan rotat!
Sähköinsinööri työssään Sähköinsinööri työssään
Sebu kertoi totuuden Sebu kertoi totuuden
poika rakennellu poika rakennellu
ei saatana ei saatana
Nyt on ihminen välissä Nyt on ihminen välissä
Ruokea suatana Ruokea suatana
lintu lintu
Hyvää pizzaa Hyvää pizzaa
husu hussein valehtelee husu hussein valehtelee
iesse kesärannas iesse kesärannas
hyvä leffa hyvä leffa
Turri Turri
MAGA työn touhussa MAGA työn touhussa
Ykäsonnin amerikan serkku Ykäsonnin amerikan serkku
hellästi takaovea koputtaa hellästi takaovea koputtaa
Onnellisin maa ja syy siihen Onnellisin maa ja syy siihen
tappivanukasta tappivanukasta
kylmääosaan kylmääosaan
 530 näyttökertaa, 7 viestiä, 5.07 MB, 1 tiedosto, 21.03.2024 20:17:37
[ + 5 - | ]

Poika ja varis

[69006] [axyE7oK_460sv.mp4] [5.07 MB] [406x720] [54.73s] [] []

varis

(9)

lapsi

(235)
21.03.2024 21:16:21
#607855 [+-] Piilota Suosittele

Perheellä oli monivuotinen "lemmikki" harakka. Söi kädestä, pomppi mukana, istui olkapäällä jne. Selvisi omillaankin. Eräänä päivänä lintu vain oli kadonnut ;_; Eikai niin tavaton tarina korvessa asuville.

21.03.2024 22:11:17
#607873 [+1] Piilota Suosittele

>>607855
Meidän nurkilla oli vastaava yhteislemmikki, sekin harakka.

Kun se yht'äkkiä vaan katosi, niin parin viikon sisällä pelokkaat lapset tulivat itkien kertomaan aikuisille, että jyrki oli antanut sille ruokaa ja löyönyt LUJAA jollain mailanpätkällä. Harakka oli vielä yrittänyt turvaan, mutta mm. katkennut siipi esti lentämisen ja joku muu osuma tehokkaan hyppimisen, joten jyrki sai kiinni ja hakkasi sillä jonkin mailanpätkällä kunnes harakka lakkasi liikkumasta.

Näyttivät sitten mihin olivat haudanneet harakan.

22.03.2024 02:47:25
#607993 [+-] Piilota Suosittele

>>607934
Jyrki sai kunnian syödä osan uhristaan.

Kaksi viikkoa mätäkuun aikaan noin 10cm syvälle peitetyssä haudassa takasi pilaantunutta syötävää, mutta söi osan silti.

10.10.2024 09:14:01
#652332 [+-] Piilota Suosittele

Mulla oli muksuna sellanen paska ilmakko ni ammuin harakan puusta, se ei pystyny lentää mutta hyppi eteenpäin vaikka päästelin siihen varmaa 30 luotia, no kyllä se lopulta kuoli.
Sit sain 5,5mm ilmakon kiikarilla, sillä oli metka ampua räkättejä. Olin myös siilien suojelia ja ammuin harakat ja varikset.
Olin iha hullaantunu siitä hommasta jossain kohtaa, heräsin 5 aikaa aamulla kesäsin ja menin väijyyn pellon reunaan, silloin oli otollisin aika ampua räksiä.
No mikä nyt olikaan hienompaa ala-aste ikäsenä kuin oma pyssy.
Isä laitto kyllä hommalle topin kun naapurin ukko käräytti mut isälle et ajelen mopolla ilman kypärää pitkin kyliä ase selässä. Mut ei se ollu ysärin alussa niin justiinsa sellasessa pikkukylässä.

[ 7 viestiä | ]