Kuinka löytää poikaystävä Kuinka löytää poikaystävä
Potkupalloilija Potkupalloilija
kiss kiss kiss kiss
Viisu Viisu
Yläkerran mulukut Yläkerran mulukut
HUI HAI! HUI HAI!
Paprika nom Paprika nom
Mitä ystävää hylkäämään Mitä ystävää hylkäämään
Verobear Verobear
sara forsberg sara forsberg
Joraavat ystävät Joraavat ystävät
Olkiluoto 3 Olkiluoto 3
Dolan jamakaen Dolan jamakaen
Possun muistolle Possun muistolle
kaatui taivas niskaan kaatui taivas niskaan
Spandex Spandex
jörn donnerin näkökulma jörn donnerin näkökulma
Roope Roope
Ei oppi pahaa tee. Ei oppi pahaa tee.
Trial on upeeta Trial on upeeta
Kuinka tunnistaa MT-ongelmainen yhdellä vilkaisulla Kuinka tunnistaa MT-ongelmainen yhdellä vilkaisulla
TR-3B TR-3B
Ankka Ankka
Tissit Tissit
 744 näyttökertaa, 3 viestiä, 2.87 MB, 1 tiedosto, 03.03.2024 16:07:54
[ + 0 | ]

matkailu avartaa

[68267] [matkailu_avartaa.png] [2.87 MB] [1955x1528] [] []
matkailu_avartaa.png

matkustus

 · 

intia

(148)  · 

joukkoraiskaus

(8)
03.03.2024 17:16:35
#603055 [+5] Piilota Suosittele

Intia, Iran, Marokko, Tunisia, Egypti,(nykyään jopa) Espanjan kanarian saaret, ranskassa pariisi, belgia & hollanti isoimmat kaupunkien keskustat ja helvetin monet muut paikat ovat yöllä (ja jopa päivällä) vaarallisia länsimaalaisille turisteille, yksin matkustavalle naiselle on olemassa ryöstön kohteeksi joutumisen lisäksi, todennäköisesti joutua raiskatuksi, mahdollisesti tapetuksi jne jne.

Intiaa, Irania, Marokkoa, Tunisiaa ja Egyptiä lukuunottamatta nämä ryöstäjä raiskari tappajat ovat lähes poikkeuksetta "siirtolaisia".

Omalla espanjan reissulla ihmetytti kuinka yhdessä kaupunginosassa päivällä härvää romanian romani kakarat taskuvarkaissa / kerjäämässä, illalla tulee marokon poikien laumat pitämään taloja / puita pystyssä nojailemalla joka nurkalla.

Aamulla-päivällä rannan kävelykadulla ja hiekalla pyörii afrikan kauppias apinat joilta löytyy kaikkea perseestä - perämoottoriin, istu penkillä aamulla n.30min niin 3-5 apinaa tulee kysymään haluatko ostaa pepsiä, spritea, sytkärin, hasaa, feikki puman lenkkarit, nahkavyön jne.

Illalla - yöllä rantakadun täyttää afrikan bodari apinat jotka vain mölyää valtaamillaan penkeillä, toki sieltäkin porukasta saattaa fillaroida luokse kauppias apina kysymään tarvitsetko kukkaa tai hasaa, mutta todellinen sirkusnäytös alkaa jos paikalle (illalla-yöllä) eksyy vaaleaihoinen +10 - alle 80 vuotias blondi, seurassa tai ilman seuraa, sata saatanan apinaa unohtaa viimeisetkin järjen rippeensä ja syöksyy tekemään lähempää tuttavuutta kyseisen olennon kanssa joka johtaa pieneen kaaokseen kun sata apinaa rupeaa keskenään riitelemään saaliista, onneksi möly ja apinoiden läsnäolo on tuonut lähistölle johonkin pimeän varjoon pari - lauman santarmeja nauttimaan yöstä ja tarpeen niin vaatiessa säntäämään ojentamaan apinalaumaa.

03.03.2024 18:29:42
#603061 [+4] Piilota Suosittele

>>603055 Tuo trendi on vain levinnyt vähän muuallekkin eurooppaan.
Ruotsissakin taitaa vastaavaa ongelmaa jo olla pienessä mittakaavassa.

Rehellisyyden nimissä tunteeko suomessakaan pääkaupunkiseudun ostareilla
yksinäinen nainen varsinaisesti turvallisuuden tunnetta päiväsaikaankaan ?

03.03.2024 21:47:18
#603137 [+2] Piilota Suosittele

>>603061
No suomessakin on esim.helsingissä, vantaalla, lahdessa, turussa ja vaasassa paikkoja / alueita joihin ei mielellään halua yksin edes mennä väärään vuorokauden aikaan tai edes ollenkaan.

Tosin suomessa uhka tulee tumman"nuoriso"jengin lisäksi sekakäyttäjä nistien arvaamattomasta käytöksestä, mutta naisella riski joutua rikoksen uhriksi taitaa olla korkeampi kuin miehellä esim.itä-helsingissä / vantaalla, kun taas lahdessa viikonloppu iltana keskustassa miehellä on korkea riski joutua rikoksen uhriksi, turussa taas tietyillä alueilla pelkästään pienikin merkki arvo omaisuudesta nostaa riskiä joutua monirikoksen uhriksi, vaasassa väärä aika ja paikka tekee sen että on luuria, lompakkoa ja koruja köyhempi, ehkä vain muutaman mustelman rikkaampi...

[ 3 viestiä | ]