Poliisimurhan uhri Poliisimurhan uhri
Eräjormailua - Pirkan Taival Eräjormailua - Pirkan Taival
McRibbit McRibbit
Etupenkillä :3 Etupenkillä :3
huutoa huutoa
Nykyaika Nykyaika
Ajastettu ruokinta Ajastettu ruokinta
Antifa Antifa
kärsivällisiä oppilaita ja börheitä :3 kärsivällisiä oppilaita ja börheitä :3
kiinalainen biisi kiinalainen biisi
WWE Charlotte WWE Charlotte
\o \o
miau miau
se on hyvä olla periaatteita se on hyvä olla periaatteita
amis amis
Tappara Tappara
näinkö se meni? näinkö se meni?
Neekerit ostoksilla Neekerit ostoksilla
Zimbabwe Zimbabwe
smugglers of alhol smugglers of alhol
totuus lasten suusta totuus lasten suusta
Lifehack Lifehack
piene :3 piene :3
hauva ei tahdo satuttaa hauva ei tahdo satuttaa
 675 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.31 MB, 3 tiedostoa, 03.03.2024 01:36:00
[ + 1 | ]

3 aivan karmeeta kuvajaista

[68254] [tiedosto_1.jpg] [0.03 MB] [544x378] [] []
tiedosto_1.jpg
[68253] [tiedosto_2.jpg] [0.24 MB] [1000x1000] [] []
tiedosto_2.jpg
[68252] [tiedosto_3.jpg] [0.04 MB] [679x478] [] []
tiedosto_3.jpg

ulina

(31)  · 

hesari

(17)  · 

tintti

(37)
03.03.2024 07:19:02
#603018 [+1] Piilota Suosittele

Vihervassarit & demarit ja sanoman media *Uliliuliuliuli*
(Vähintään viikko ero vaatimus,asiantuntijoiden lausunto ulinaa kun kokoomuslainen tai keskustalainen on sanonut jotain negatiivista vihervasemmistosta tai demareista, 1-3kk jos sanoja on persu, ikuisesti kun on saatu negatiivinen lausunto näyttämään että se olisi Jussi Halla-Ahon sanoma).

Kun hesarin toimittaja, vassari tai demari on epäiltynä rikoksesta, "HYS,HYS! Poliisille pitää antaa tutkinta rauha ja epäilty on syytön niin kauan kunnes oikeus on todennut hänet syyttömäksi (tai syylliseksi).

Kun hesarin toimittaja kuulee perättömän juorun kapakassa koskien kokoomuslaista tai persua on seuraavan aamun lehdessä jo etusivun peittävä otsikko ja "asiantuntijan" arvio kuinka pitkä tuomio tulee, miten kyseisen poliitikon ura on nyt ohi ja kymmenen idiootin vaatimus kuinka rikollisen puolueen pitää nyt nuolla häpeästä heidän jalkojaan.

Sitten kun käy ilmi että on lähdetty julkaisemaan perättömiä uutisia niin unohdetaan "vastuullinen journalismi", eikä hiiskahdetakkaan kun oma toimittaja & päätoimittaja poliisin ja syyttäjän tutkinnan jälkeen tuomitaan 2 oikeusasteessa kunnianloukkauksesta jne.

Vihervasemmisto piireissä puolestaan selitellään että on se uskottavaa että persut tai kokoomuslaiset raiskaa, murhaa, pahoinpitelee joten parempi syyttää jo etukäteen.

[ 4 viestiä | ]