Tutkimus Tutkimus
Paikallensa astutus. Paikallensa astutus.
marssi kissa marssi kissa
Vegaani Vegaani
Jouko ja Väykky Jouko ja Väykky
sanna ja fisu sanna ja fisu
Kuka se taas maksoikaan ja kenet? Kuka se taas maksoikaan ja kenet?
Liekkipieru Liekkipieru
Neekeri ykäsonni Neekeri ykäsonni
Hieromahirvi 2/2 Hieromahirvi 2/2
Miesten korkkarit Miesten korkkarit
kissa kissa
Gorgeous small blonde pounded by 3 old guys Gorgeous small blonde pounded by 3 old guys
Sopii tähän(kin) päivään. Sopii tähän(kin) päivään.
Profeetta ja Presidentti Profeetta ja Presidentti
ei vittu :DDDDDDDDDDDDDDDDDD ei vittu :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
Kissapetoja Kissapetoja
Mursukänni Mursukänni
pääministeri pääministeri
Score Score
Greta repäisee taas. Greta repäisee taas.
Apu nuunuu Apu nuunuu
Jonna, läski miestenvihaaja. Toimittaja tietenkin. Jonna, läski miestenvihaaja. Toimittaja tietenkin.
Pizza apu Pizza apu
 583 näyttökertaa, 9 viestiä, 6.15 MB, 1 tiedosto, 17.09.2022 22:28:30
[ + 4 | ]

Lisko-ongelma

[67589] [tiedosto.webm] [6.15 MB] [1280x720] [70.08s] [] []

lisko

(25)  · 

instagram

(17)  · 

stressi

 · 

parodia

(29)
17.09.2022 22:32:54
#599680 [+-] Piilota Suosittele

Semmottiis. Aina vois koittaa only fansia tai ihan perinteistä mallia jos kerran nuin ahistaa. Hienoa tuo sisätiloissakin röökaaminen. Kerran oli junan röökivaunussa joku vanha mummo pikkukoiran kans joka makas lattialla ja yski. Muut rupes jo kyseleen, että ekkai nää helevetti koiraa sentään tuo tänne savustumaan niin se länkytti vastaan, että poltan mää kotonakin. Siinä oli mummolla henki löyhässä.

17.09.2022 22:51:54 | 22:52:33
#599684 [+3] Piilota Suosittele

Jewtube, lärvisivu, instacancer, tingtong vaativat tuottamaan sisältöä, haalimaan seuraajia, tykkäyksiä ja tilaajia.

Seurauksena omien lasten, puolison, sukulaisten, lemmikkien, tuotanto ja villieläinten "rääkkäystä", sitten tuntikausia editointia että saadaan "hauska" 30sekunnin video tai pari kuvaa julkaisuun.

Kenties jopa miljoonat ihmiset yrittävät päästä "somettajiksi" tai "some asiantuntijoiksi" ja sitä syöpäistä kautta käsiksi maineeseen ja mammonaan.

Mutta ehkä 0,01% saa edes sen 15min julkisuuden kun jäävät kiinni ja pääsevät mediaan yrityksestä tukehduttaa oma / lainattu vauva kanelilla tai kun paljastuu että sille hauskalle kisulle on pistetty douppia ruokaan tai veteen että se käyttäytyisi hassusti.

Loput saavat ehkä muutaman tuhat katsomis kertaa, muutaman kymmenen kommenttia ja kehoituksen olla jättämättä työtään, jos heillä sellainen on.

18.09.2022 10:41:59
#599740 [+-] Piilota Suosittele

Miksi se tekee ITSE tuon? Voi tehdä järjestelmän, jossa vaikka Raspberrycam ottaa kuvan ja LÄHETTÄÄ sen instagrammiin niin monta kertaa kuin ite haluvaapi.

Kun se nyt vaan pitää tehdä vaikeimmalla tavalla? IT ihminen tekee niin jos hän on sillä tuulella, ei sen takia että siitä pitäisi rahaa saada.

18.09.2022 14:56:26
#599779 [+1] Piilota Suosittele

>>599740 Tämä on sellainen vitsivideo. Jos tämä akka veti tuon saarnan päästänsä ilman kässäriä niin haluaisin vaimoksi ku meillä olis sama huumori

18.09.2022 18:36:40
#599806 [+-] Piilota Suosittele

>>599740 tulisi varmaan ihan v*tun hyviä kuvia jollain automatisoidulla raspikameralla
ja sit tää kans >>599779
jeesus että jaksaa välillä väsyttää ihmiset jotka tulevat jakamaan erittäin laadukkaita vakavamielisiä mielipiteitään ja neuvojaan jokaiseen mahdolliseen rakoon

18.09.2022 20:42:33 | 20:44:11
#599853 [+-] Piilota Suosittele

>>599806

Miksi ei tulisi? 20 Mp kennolla saa varsin hyviä kuvia. Kenno on vähän kalliimpi kuin 5 & 8 Mp kennot. Toki 8Mp kennolla myös pärjää. Ja kun kun teemme yhdessä kaverin kanssa vastaavaa kamerajärjestelmää lintukäyttöön niin miten se ei sitten toimikaan, jos kyseeseen tulee toinen eläin?

Lintupönttö tulee olemaan tieteellinen kokeilu. Sellaista tutkimusta ei olla suomessa edes tehty.

[ 9 viestiä | ]