Bosg cuddle :3 Bosg cuddle :3
Tällästä pyydettiin lähettää Tällästä pyydettiin lähettää
Äiti pitää sinusta huolen Äiti pitää sinusta huolen
Rottatarjous Rottatarjous
Servaus Servaus
Valtiomuodon valinta 1-4 (Falco) Valtiomuodon valinta 1-4 (Falco)
Slayjer olikin demarinuori Slayjer olikin demarinuori
Sairas mielesi teki tempun Sairas mielesi teki tempun
vasemmisto meemuilee vasemmisto meemuilee
Äänestys Äänestys
Ei ole vaan tarpeeksi somppua geeneissä lauralla Ei ole vaan tarpeeksi somppua geeneissä lauralla
Old McDonald had a fast-food restaurant chain Old McDonald had a fast-food restaurant chain
Sininen menneisyys Sininen menneisyys
Norjalainen kelkkareissulla Norjalainen kelkkareissulla
Sampo Sampo
Kapteeni Kattströmming Kapteeni Kattströmming
Fillaristi Fillaristi
Pääsiäinen Pääsiäinen
Tuolit varattu Tuolit varattu
SO PROGRESSIVE SO PROGRESSIVE
Honkre dame Honkre dame
Höppänä Kim Höppänä Kim
Syön vain 9 annoksesta ylöspäin Syön vain 9 annoksesta ylöspäin
Sheikki Sheikki
 291 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.66 MB, 2 tiedostoa, 25.08.2022 20:31:26
[ + 6 | ]

Joko Media tai Sanna valehteli.

[66929] [20220825_203026.jpg] [0.2 MB] [720x1185] [] []
20220825_203026.jpg
[66928] [Screenshot_20220825-203038_Twitter.jpg] [0.46 MB] [1080x1201] [] []
Screenshot_20220825-203038_Twitter.jpg

sanna

(130)  · 

italia

(38)
28.08.2022 12:19:43
#595653 [+-] Piilota Suosittele

595512

"Todellisuudessa anteeksipyyntö on nöyryyttä ja itsekeskeisyydestä poistumista."

Mää en nää asiaa näin. Jos vaikka verrataa meen pääministerii ni eipä hänkää ole iha hirveesti kesärata22 juttui pyydelly anteeks, johtuen (edellee mun mielest) hän ei ole tehnyt mielestään mitää väärää. Ja tämän logiikan mukaa anteekspyynnöstä tulee myös samalla syyllisyyden tunnustaminen. Jossei oo tehnyt väärää, ei ole anteeksipyydettävääkään.

Takasi tähän toimittaja Kovaleskiin, Trump oli hänet tavannu n. 12 kertaa 80-luvun loppupuolella ja 90- alkupuolel. Trump on omassa vastineessaa sanonu ettei muista kyseistä toimittajaa, mitä pidän mahdollisena, (asia mitä meist ei kyl kumpikaa pysty todistamaa suuntaa tai toisee) eikä siis tätä käsiliikettä tehdessää muistanut et henkilö ketä imitoi, on liikuntarajoitteine. Edellee, mun mielestä, Trumpin selvitys asia suhtee on riittävä, kun hän sanoi, että imitoi paniikkia, eikä toimittajan vammaa. Tällä lausunnolla must olis väärinymmärrys pitäny poistua, eikä anteekspyynnölle ollut tarvetta. Mut, niinku monesti jo sanoin, tää on mun mielipide ja sää saat olla myöskin sitä mielt et tuo lausunto ei ollut riittävä. Trump myös itse halus anteekspyynnön (mikäli muistan oikee) New York Timessiltä koska uutisoi tästä valheellisesti, muttei koskaa saanu sitä. Voiko johtua samoista syistä?

Ja tää on tapahtunu enne ku Trump oli presidentti. Sillo viä ku Trump oli ehdokas muitte joukos ja seki o omiaa lisäämää anteekspyytelemättömyyde painet.

>>595246
Meen keskustelualusta Trumpi kädeliikkeist poistu ni haluan jatkaa sit vaiks täsä

28.08.2022 22:14:17 | 22:18:33
#595725 [+-] Piilota Suosittele

>>595656
Kenel ny oli tää "minä olen *tap tap tap* ihminen" profiilikuva, ni häne tilapäivitykses poistu/poistettii. Mut oli kiva lukee aika erillaistaki näkökantaa asiast, ni haluun jatkaa

Edit. Näytti oleva käyttäjä viskisooda ja ilmeisesti hän poistanu kaikki paitsi uusimma päivitykses

[ 4 viestiä | ]