sotapropagandaa sotapropagandaa
totuus sattuu... totuus sattuu...
Zansatsu Ponytail 4/4 Zansatsu Ponytail 4/4
L. Ron Hubbard mittaa tomaatin kipukynnystä L. Ron Hubbard mittaa tomaatin kipukynnystä
Hyvää stroganoffintaita luolastolle (on siellä kaljaakin) Hyvää stroganoffintaita luolastolle (on siellä kaljaakin)
Aamuntorkku Aamuntorkku
Paidat pois Paidat pois
Killisilmäinen karhu Killisilmäinen karhu
Minun paikkaa et vie Minun paikkaa et vie
Inferno Cop Wins Again Inferno Cop Wins Again
Etukameran avaus Etukameran avaus
Helvetin Ganeshat Helvetin Ganeshat
luolaston käyttäjien bmx pyörät. luolaston käyttäjien bmx pyörät.
roopen paskan säästö takniikka roopen paskan säästö takniikka
Elämäntavoitteet Elämäntavoitteet
Rannalla. Rannalla.
Hiuko Hiuko
Pojat hommissa Pojat hommissa
Poika, olen pettymys. Poika, olen pettymys.
Tasapainoista taivastelua :3 Tasapainoista taivastelua :3
Give us another one! Give us another one!
Pidä pullosi! Pidä pullosi!
#burnthepride #burnthepride
Whomp! - Meta Whomp! - Meta
 1 066 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.59 MB, 1 tiedosto, 25.08.2022 14:02:53
[ + 10 - | ]
👑 Katsotuin 25.08.2022.

Asiat (taas) tärkeysjärjestyksessä..

[66907] [Screenshot_20220825-140124_Twitter.jpg] [0.59 MB] [1080x1497] [] []
Screenshot_20220825-140124_Twitter.jpg

25.08.2022 19:30:21
#595160 [+3] Piilota Suosittele

Lapset (ja mamu lapset kanssa mutta ei ne "17-v lapset") kyllä ymmärtää, mutta ei vaan pysty käsittää miks aikuiset mamut on etusijalla.

25.08.2022 21:38:40
#595177 [+2] Piilota Suosittele

>>595126
Vav asunnoilla sama ja sen jälkeen ei siellä halua asua yksikään kantasuomalainen.
Joten ensin 1 vuokratorni on täynnä "värikkäitä" mamuja / turvapaikan hakijoita, hetken päästä koko kadun kaikki vuokra tornit on täynnä, eihän siinä mitään vaikutusta ole, kumma vaan että samantien alueen yksityisten asuntojen arvot tippuu ja myyntiajat kasvaa.
Osa lähistön koulujen kantasuomalaisten lasten vanhemmista on hirveitä rasisteja kun rupeavat etsimään rauhallisempaa koulua ipanoille ja ovat sen vuoksi valmiita muuttamaan vaikka nurmijärvelle, mäntsälään, orimattilaan jne vaikka työmatka pitenisi kymmeniä kilometrejä.
Kaikki vain sen takia että kouluun tuli yhtäkkiä muutama kymmenen kieltä, tapoja ja käytöstä osaamatonta "värikästä" lasta opettamaan suomalaisille lapsille miten lähi-idässä ja itä-afrikassa käyttäydytään, opiskellaan, kommunikoidaan, kunnioitetaan muita kuin perheenjäseniä jne.

26.08.2022 00:36:11
#595214 [+2] Piilota Suosittele

>>595177

Huomattu on. HEKA on yrittänyt alentaa neliöhintoja itä-helsingissä mutta suomen kansalaista kiinnostaa turvallisuus pikkuisen enempi kuin muutaman euron halvempi vuokra. SUomen valtio on omilla toimillaan tämän aiheuttanut. Ovat aiheuttaneet turin, oulut sekä lukemattomat muut tapahtumat sallimalla porukan lampsia suoraan suomeen. Armeija vielä kantaa laukkunsakin. Autot jätettiin rajalle. Keneltäkään ei kyselty ajokertteja eikä muutakaan. Oli passi ja henkkari hävinnyt matkalla. IPhone löytyi kuitenkin.

[ 8 viestiä | ]