Mal Malloy Mal Malloy
Fingerpori Fingerpori
saha jumittaa koko ajan saha jumittaa koko ajan
xev bellinger 2 xev bellinger 2
Uusi taulu. Uusi taulu.
hehehe hehehe
kuosipala kuosipala
nännit nännit
benis benis
kiinalainen ikea kiinalainen ikea
Rekkamies Rekkamies
En oo koskaa juanu maitua En oo koskaa juanu maitua
mikä olotila tänään asteikolla kissa? mikä olotila tänään asteikolla kissa?
gondola dragon gondola dragon
tiistai tissit tiistai tissit
Dark Sarah - The Gods Speak Dark Sarah - The Gods Speak
nahanpala nahanpala
Karhun potkaisu Karhun potkaisu
MyPillow MyPillow
Ys I ・ II (PC Engine CD) - To Make the End of Battle Ys I ・ II (PC Engine CD) - To Make the End of Battle
pärisee pärisee
iines iines
kissa :3 kissa :3
ihan hauska laji ihan hauska laji
 821 näyttökertaa, 22 viestiä, 0.15 MB, 1 tiedosto, 07.07.2022 11:08:28
[ + 0 | ]

Ihmisroskia?

[65574] [tiedosto.png] [0.15 MB] [1080x1006] [] []
tiedosto.png

07.07.2022 12:10:05
#584147 [+5] Piilota Suosittele

Minulle on sama mitä kaiken maailman juliat ajattelevat nisteistä. Minulle nisti on nisti, joka on ongelma jotka sietää siivota pois kaduilta. Jolia voi majoittaa omalle pihalleen nuo ihmiset. Tarjota vaikka piparia heille samalla.

07.07.2022 13:09:08
#584152 [+2] Piilota Suosittele

Yleensä kun siivotaan roskat pois, niin ne menevät roskiksen kautta lajitteluun, kierrätykseen ja maantäyttöön.
Uutisessa mainitut bio & ongelmajätteet sen sijaan vaeltavat siivoamisen jälkeen sieltä "roskiksesta" takaisin joko samalle tai toiselle paikalle jonka muuttavat yhteen kerääntyessään kielletyksi avokaatopaikaksi joka taas on monin eri tavoin vaarallinen muille ihmisille ja eläimille.

08.07.2022 02:58:37
#584374 [+-] Piilota Suosittele

No voi jumaliste ku nyt mieli pahottu. Poliisi teki näille palveluksen ja tekee sitä päivittäin. Viemällä putkaan tai sairaalaan on moni henki pelastettu, myös omani 15v sitten. Tosin putkasta vasta kun en liikkunut ja he (vartijat ja se osasto poliisista) eivät ole valtuutettuja koskemaan kameranauhojen tallenteisiin.

Minua ei kadulta siivottu, minut kuskattiin asemalle ihan kaverin toimesta.

Ota nyt siitä herne nenään? Entä jos 1% eli kymmenen näistä olisi kuollut koska ei "siivottu"?

08.07.2022 17:00:57 | 17:01:55
#584496 [+-] Piilota Suosittele

>>584484
Mitä vittua nyt taas :D Oli kyllä taas vammanen kommentti sulta vaihteeks. Siis kahvia joka on päihdyttävä ei lasketa päihteeksi tai "edes" huumeeksi eli laittomaksi päihteeksi (kahvi siis kai on laillista suomessa, paitsi ilmeisesti piritorilla)? Mitä vittua oikeesti.

[ 22 viestiä | ]