Rinkeliä mlem Rinkeliä mlem
Nakuankka ei kestänyt enää Nakuankka ei kestänyt enää
Score Score
Arvatkaa kuka? Arvatkaa kuka?
There's an angel in heaven's beaches There's an angel in heaven's beaches
Tää teki tällee Tää teki tällee
natalya neidhart natalya neidhart
anna abreu anna abreu
Jouluksi tahdon vain Jouluksi tahdon vain
mursu mursu
Semmosta Semmosta
mitä vitt mitä vitt
Netflix dokkarit Netflix dokkarit
Musta aurinko nousee! Musta aurinko nousee!
Profeetta ja Presidentti Profeetta ja Presidentti
laskuharjoitus laskuharjoitus
BLACK EVKLIPSE DARK MAGA BLACK EVKLIPSE DARK MAGA
Kultainen aamunkoitto Kultainen aamunkoitto
Menneitä kuvia. Menneitä kuvia.
Työturvallisuus Työturvallisuus
Nopeus Nopeus
Pinokkion uudet seikkailut Pinokkion uudet seikkailut
Hans Hans
Ehkä jalkapallo ei olekaan hinttarien laji Ehkä jalkapallo ei olekaan hinttarien laji
 836 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 24.06.2022 18:06:08
[ + 11 - | ]

höhö

[65316] [rohohoo.png] [0.11 MB] [591x220] [] []
rohohoo.png

kela

(98)  · 

juhannus

(36)  · 

työ kyvytön

24.06.2022 22:51:11
#580708 [+1] Piilota Suosittele

Totta. Lekuri totes noin vuos sitte kuntopolin tutkimusten jälkeen, että oon työkyvytön. Tieto siitä on varmasti Kelalla, mutta eivät pidä mua työkyvyttömänä vaikka kroppa ja aivotki on rikki. Ny sitte ollaan jo puolta vuotta saikulla, että saahaan talavella laittaa eläkepaprut vetämään. On tuo ny saatana ku siellä sentään vaikka minkälaiset asiantuntijat tutki, töni ja sörkki niin niien sanalla ei oo virkaa vaan ainoastaan sillä kelatohtorilla joka osaa päättää jumalaisella selvännäkökyvyllä, että jos on jalka poikki niin voi alkaa vaikka kilpapyöräilijäksi.

25.06.2022 00:27:30
#580750 [+3] Piilota Suosittele

Suomessa on muutama selittämätön asia: Kela / Vakuutus yhtiön lääkärit jotka kumoaa telepatia kyvyillään erikoislääkärien / alan spesialistien lausunnot tyhjän puheena ja katso, ihme on tapahtunut paperilla, jalaton kävelee, sokea näkee ja kädetön kelpaa tekstinkäsittelijäksi.
Sitten on vielä se ryhmä jolla lapsilisä päättyy, niin heti sen jälkeen eläke alkaa juosta.

26.06.2022 21:50:25
#581176 [+-] Piilota Suosittele

>>581048
Ei onneks. Vaan kauan kauan sitten, many many moons ago ajassa jossa kymmenen kesän nähdessäni tohtorit alkoivat epäillä, että saattais olla masentunu ku koulussa hakattiin ja rääkättiin joka päivä. Sitte ku tuumas, että tää on ihan perseestä niin ratkasuna oli tietenki rankasta mua samaan aikaan ku opettajat jotka ei välittäneet asiasta ei saanu etes nuhteita ja kiusaajat sai jäädä kouluun kiusaamaan muita.

[ 6 viestiä | ]