Turppi Turppi
Mark Zucc Mark Zucc
Tilukset tasapainoisessa tarkastelussa :3 Tilukset tasapainoisessa tarkastelussa :3
M'Lady M'Lady
A day in the life of a Roman soldier - Robert Garland A day in the life of a Roman soldier - Robert Garland
Puns Puns
Erilainen börh Erilainen börh
Nätti likka Nätti likka
Idiootteja Idiootteja
Kuvaotokset #38 Kuvaotokset #38
Amatööri Amatööri
Se oli tonnin pekoni Se oli tonnin pekoni
Good Friday Good Friday
tääkö ei haise hielle? tääkö ei haise hielle?
miten toimisit? miten toimisit?
Ratsu Ratsu
Sopivasti ananasta pizzassa Sopivasti ananasta pizzassa
youpedo youpedo
DYAC-kokoelma DYAC-kokoelma
Bosgi vasten bosgea börh börh :3 Bosgi vasten bosgea börh börh :3
Kiinaihme Kiinaihme
Otan kakkosta! Bitte! Otan kakkosta! Bitte!
Sä oot kommunisti Sä oot kommunisti
Hitler välitti japanilaisista. Hitler välitti japanilaisista.
 824 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.13 MB, 1 tiedosto, 06.06.2022 14:15:57
[ + 6 - | ]

Uutta televisiossa!

[64898] [20220606_141053.jpg] [0.13 MB] [1080x948] [] []
20220606_141053.jpg

iikka kivi

(24)  · 

ulinaa

06.06.2022 19:09:19 | 19:10:20
#576026 [+3] Piilota Suosittele

Kivi ulisee vain enemmän ja enemmän, kun ei kukaan halua kuulla tuollaisen änkyrän "stand-upia".

Pössytys sitä, kakrupaskat tätä, vasemmisto hieno, Timo Soini liero. Oikeisto paha rääh rääh vaikka maksoikin juuri Likka Kiveksen palkan.

Yllätys, että sitä jauhamista ja ulinaa ei haluta kuunnella uudestaan ja uudestaan.

Vähän kuin mouhuava Jahangiri, mutta vain huonompi. Eikä Jahangiriäkään todellakaan halua kuulla. Ihme mouhuamista. Ärsyttävää ja hermostuttavaa, ei hauskaa ja rentouttavaa viihdettä.

Jos haluaa nähdä/kuulla oikeata stand-upia, niin sitten vaikka Fathi Ahmed, Matti Patronen, Krisse Salminen, Rich Lyons, Piia Rekola, Anitta Ahonen, Zaani tai jopa Heikki Vilja. Tai miksei vaikka Jari Kurdi (Mebe).

Moni edellä mainituistakin toki naurattaa sen kerran, mutta kun seuraavalla kerralla, oli se 2 kuukauden tai 2 vuoden päästä, kuulet samalta kaverilta samat jutut, niin eipä enää nauratakaan. Zaanin yh-panosekoilut ekalla kerralla ovat ihan hervottomat ja naurua riittää niin perkuleesti, mutta kun kolmatta kertaa kuulet samat, niin eihän se nyt enää yllätä.

06.06.2022 22:18:02
#576112 [+2] Piilota Suosittele

>>575963 likka on kommunisti joten ei sillä oikeata asiaa ole. kommarit ovat historiassa aina saaneet selkäänsä ja tulevat vastedeskin saamaan, kunhan kansa herää..

[ 5 viestiä | ]