Ei hevosia Ei hevosia
Lamaha Lamaha
Pyöräilyviikonloppu Minskissä Pyöräilyviikonloppu Minskissä
Anteeksi Anteeksi
Oikeus ja kohtuus Oikeus ja kohtuus
Karhun synty Karhun synty
Setä Setä
The Salacious Adventures of Sir Pelvis Johnwood The Salacious Adventures of Sir Pelvis Johnwood
Onnenbörh :3 Onnenbörh :3
Venyttely Venyttely
Löysi kutsumuksensa :3 Löysi kutsumuksensa :3
Nurmikko siistiksi Nurmikko siistiksi
Takapiha Takapiha
Tää tyttö tulee tienaan tällä Tää tyttö tulee tienaan tällä
Time Square Time Square
Viimeinen parkki Viimeinen parkki
Puuluu Puuluu
Suomen lait ei vaan koske kaikkia joissakin asioissa Suomen lait ei vaan koske kaikkia joissakin asioissa
Ongella Ongella
Kerrankin kunnolla perusteltu ostos :D Kerrankin kunnolla perusteltu ostos :D
Sarjakuva Sarjakuva
Mr. Rimmer Mr. Rimmer
Empire Perse :D Empire Perse :D
Busukoppi Busukoppi
 803 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.13 MB, 1 tiedosto, 06.06.2022 14:15:57
[ + 6 - | ]

Uutta televisiossa!

[64898] [20220606_141053.jpg] [0.13 MB] [1080x948] [] []
20220606_141053.jpg

iikka kivi

(24)  · 

ulinaa

06.06.2022 19:09:19 | 19:10:20
#576026 [+3] Piilota Suosittele

Kivi ulisee vain enemmän ja enemmän, kun ei kukaan halua kuulla tuollaisen änkyrän "stand-upia".

Pössytys sitä, kakrupaskat tätä, vasemmisto hieno, Timo Soini liero. Oikeisto paha rääh rääh vaikka maksoikin juuri Likka Kiveksen palkan.

Yllätys, että sitä jauhamista ja ulinaa ei haluta kuunnella uudestaan ja uudestaan.

Vähän kuin mouhuava Jahangiri, mutta vain huonompi. Eikä Jahangiriäkään todellakaan halua kuulla. Ihme mouhuamista. Ärsyttävää ja hermostuttavaa, ei hauskaa ja rentouttavaa viihdettä.

Jos haluaa nähdä/kuulla oikeata stand-upia, niin sitten vaikka Fathi Ahmed, Matti Patronen, Krisse Salminen, Rich Lyons, Piia Rekola, Anitta Ahonen, Zaani tai jopa Heikki Vilja. Tai miksei vaikka Jari Kurdi (Mebe).

Moni edellä mainituistakin toki naurattaa sen kerran, mutta kun seuraavalla kerralla, oli se 2 kuukauden tai 2 vuoden päästä, kuulet samalta kaverilta samat jutut, niin eipä enää nauratakaan. Zaanin yh-panosekoilut ekalla kerralla ovat ihan hervottomat ja naurua riittää niin perkuleesti, mutta kun kolmatta kertaa kuulet samat, niin eihän se nyt enää yllätä.

06.06.2022 22:18:02
#576112 [+2] Piilota Suosittele

>>575963 likka on kommunisti joten ei sillä oikeata asiaa ole. kommarit ovat historiassa aina saaneet selkäänsä ja tulevat vastedeskin saamaan, kunhan kansa herää..

[ 5 viestiä | ]