old babby old babby
Ei jaksa keksiä otsikoita 59 Ei jaksa keksiä otsikoita 59
rakastavaiset rakastavaiset
this snibs the snab :--DDD this snibs the snab :--DDD
Löydä vain käteen sopiva leuka Löydä vain käteen sopiva leuka
Hermokoiran hermostus Hermokoiran hermostus
Sieg Howl Sieg Howl
Läheltäpitimies 1-3, 5-6 (Pastilli_Peku) Läheltäpitimies 1-3, 5-6 (Pastilli_Peku)
:D :D
haluan vain koskea :3 haluan vain koskea :3
Resident evil 2 remake Resident evil 2 remake
This is why we can't have nice things... This is why we can't have nice things...
Tehokas saalistaja :3 Tehokas saalistaja :3
Voi miksi Jumala? Voi miksi Jumala?
Joko minut on mainittu? Joko minut on mainittu?
Paljon päässä vikaa Paljon päässä vikaa
eVitud eVitud
Koiran tuottelias päivä Koiran tuottelias päivä
Bätmän vapauttamassa Suomea Naton kynsistä Bätmän vapauttamassa Suomea Naton kynsistä
Ihmistyypit Ihmistyypit
Läheltäpitimies s2e1-4 (Pastilli_Peku) Läheltäpitimies s2e1-4 (Pastilli_Peku)
maailmanparantaja maailmanparantaja
Börheä bendele Börheä bendele
Kim ja Trump nuorina ja nykyään Kim ja Trump nuorina ja nykyään
 698 näyttökertaa, 5 viestiä, 3.78 MB, 1 tiedosto, 15.05.2022 03:27:36
[ + 3 - | ]

Hyvät Herrat


politiikka

(97)  · 

huumori

(41)  · 

paukku

(11)  · 

tollo

 · 

selänne

 · 

harkimo

16.05.2022 08:14:48
#571462 [+2] Piilota Suosittele

>>571327

Näin se menneepi. Huumori ei ole enää käytössä. Ohjelmat tasalaatuista roskaa. Toinen toistaan kopioiva formaatti. Ei kiinnosta tämän hetken ohjelmisto. Surkeaa vai sanoisinko erittäin surkeaa tasoa.

Sketsit tulivat monet elävästä elämästä ja kommelluksista siinä. Nykyään elävää elämää EI SAA esittää. Pitää olla niin erilaista että semmoista ei tapahdu. Sitten on vasta sketsi, kuulemma.

16.05.2022 08:28:49
#571466 [+-] Piilota Suosittele

>>571462
Saa siinä sitten ihimetellä miksi mulla ei oo ollu yli kymmeneen vuoteen telkkaria. Tai no kerran oli eräästä syystä puoli vuotta, mutta kattoin kahet Avarat Luonnot ja yhet uutiset. Tutut aina kyselee, että mihin uskonlahkoon mää kuulun ku en kattele tolloboksia ja ihimettelee miten en tiiä kuka on millonki euroviisuissa tai salkkareissa.

EI VITTU KINOSTA! Nään kaiken animen minkä haluan suoraan netistä enkä maksa siitä nettiliittymän lisäksi penniäkään. Ei ne ymmärrä, mutta ne onki vähän semmosta vanhempaa ikäpolvea jotka vieläki kuuntelee uutiset radiosta tai lukee aamuyöstä tulleesta lehdestä. Netti on niille vaan laskunmaksulaite. Surullista, mutta siinäpähän ovat.

16.05.2022 09:36:34
#571487 [+-] Piilota Suosittele

>>571466

55" telkku löytyy kyllä, mutta se toimii koneen näyttönä vain. Sieltä pörähtää netflix:n youtuben kautta lähes kaikki tarvittava. harvoinb, hyvin harvoin katselen netin kautta YLE-lähetystä. Eräohjelma on ainut joka YLEN paskahommemissa kiinnostaa. Pitäisi olla kuulemma Yleisradio, eli tulla ohjelmaa laidasta laitaan mutta ei ole juuri enää näkynyt. Vihreä vasemmisto paukkaa niin lujaa läpi koko ylen, että oksat pois.

Esimerkiksi youtubesta seuraan erätouhuja. Paljon paremmin tehtyä ja kerrottua kuin verovaroin maksetulla paskalla.

[ 5 viestiä | ]