Mellakka Mellakka
"Ei kai haittaa...?" "Ei kai haittaa...?"
Opiskelen Sukupuolitutkimuksen maisteriksi Opiskelen Sukupuolitutkimuksen maisteriksi
Alkoi tehdä mieli kaakaota Alkoi tehdä mieli kaakaota
Faktat ei merkitse.. Faktat ei merkitse..
Polkupyöräteline Polkupyöräteline
Demokratia Demokratia
bätäng bätäng
Punaista Punaista
Sabaton - Carolus Rex - Symphonic Metal - Instrumental Cover Sabaton - Carolus Rex - Symphonic Metal - Instrumental Cover
Ihminen Ihminen
Raiskaaja paljastaa nakkinsa Raiskaaja paljastaa nakkinsa
McShuggah McShuggah
Terveellinen aamupala Terveellinen aamupala
tarja sinä rakas tarja sinä rakas
Venäläinen kuski saksalainen kone Venäläinen kuski saksalainen kone
Mihin sinä katsot? Mihin sinä katsot?
Äänestä oikein. Äänestä oikein.
Aatun pelihetki Aatun pelihetki
Porkkana Porkkana
Nyt tulee spremaa Nyt tulee spremaa
Mummi ei Mummi ei
Kuka onkaan oven takana piilossa? Kuka onkaan oven takana piilossa?
Joka pojan mielessä Joka pojan mielessä
 615 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 26.04.2022 22:59:15
[ + 9 - | ]

Petteri Järvinen

[63973] [tiedosto.png] [0.04 MB] [604x331] [] []
tiedosto.png

petteri järvinen

 · 

twitter

(150)  · 

elon musk

(40)
26.04.2022 23:03:28 | 23:03:41
#566325 [+8] Piilota Suosittele

Hyvin sanottu. Mitä ihmettä tuollaisella jeesustelulla saavutetaan. Järvinenkin näitä mukamastietäjiä ollut kohta 30 vuotta ainakin ja lähinnä tuntuu olevan puhuva pää, joka välillä on jotain googlettanut.

Aikuinen rikas ihminen päättää ostaa yrityksen, se siitä. Hänen ne rahat ovat (olivat) ja hän voi tehdä niillä mitä haluaa. Sanovat ja jeesustelevat vasemmistoänkyräkommunistit sitten mitä vain.

En kyllä tuota ostosta toki itsekään ymmärrä, mutta enpä ostoksesta jeesustelemaan ja besserwisseröimäänkään lähde.

26.04.2022 23:26:01
#566335 [+-] Piilota Suosittele

Kuinkahan paljon se 0,5 miljoonan teslan valmistus tuottaa co2 pääsöjä, saati tulevaisuudessa ongelmajätettä?
Todellinen eko-teko on ajaa jollain 1980-90 lukujen tojotalla tai mersulla +miljoona km, koska siinä auto käytetään loppuunasti niinkuin alunperin on tarkoitettu, turvallinen sen ajan auto ei ehkä ole, mutta muita rahaa ja mieltä säästäviä ominaisuuksia siinä on verrattuna nyky autoon.

27.04.2022 10:07:42
#566397 [+1] Piilota Suosittele

Älypuhelimen myymällä (varsinkin jos on tollanen twitter hinttari niin varmasti on omena) vois ruokkia suomalaisenkin perheen kuukaudeks helposti. Eli varmaan melkosen monta afrikkalaista perhettä sais safkat.

[ 5 viestiä | ]