Pari kuvaa tässä joutessaan Pari kuvaa tässä joutessaan
60 vuotta 60 vuotta
Hallituksen priorisointia taas.. Hallituksen priorisointia taas..
Videokokoelma Videokokoelma
eläkeläisen turvapaikka eläkeläisen turvapaikka
Sinun vuorosi, Bond Sinun vuorosi, Bond
Hähhää! Hähhää!
Nauravat Natsit - Suomi irti YYA:sta II Nauravat Natsit - Suomi irti YYA:sta II
luolamaalauksia luolamaalauksia
apu tyrone apu tyrone
Enso Enso
Rat Rat
Pelimies on Erimies Pelimies on Erimies
Sanna marin Sanna marin
testattu sotilas testattu sotilas
Yläkerran jätkät Yläkerran jätkät
Ufo neekerit Ufo neekerit
Pikku-Pertti koulussa osa VII Pikku-Pertti koulussa osa VII
motel ego motel ego
vanki vanki
Spruto? Spruto?
Häntä pelottaa Häntä pelottaa
Glue Glue
Kyseliäs Kyseliäs
 1 217 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.42 MB, 1 tiedosto, 18.04.2022 01:25:00
[ + 1 | ]

Helena näkee natseja

[63774] [tiedosto.mp4] [0.42 MB] [240x427] [] []

helena

 · 

natsi

(250)  · 

ryssä

(246)
18.04.2022 03:17:53
#564172 [+-] Piilota Suosittele

>>564170
Saatan muistaa väärin, mutta tuo vissiin oli Anus Putkosen kans jossain etäkokouksessa missä se selitti tyyliin "Johtaja... johtaja.. kuuntele! Meidän tehtävänä ei oo ainoastaan yhdistyä vaan ajaa nää muuuuuukalaiset täältä pois... kaikki. Jatka.."

18.04.2022 03:34:14 | 03:36:25
#564174 [+1] Piilota Suosittele

>>564173
Jeesuksesta puheen ollen twitterissä tuli vastaan joku täysin sekaisin oleva teologi. Selitti jotttain pehemeitä siitä miten se on väkivaltaa olla uskomatta Jeesukseen Kristukseen tai jottain. Sitä harmitti se ku pääsiäisenä myös muut ku evlutin jäsenet kertoo Jeesuksesta ja piti sitä syntinä. Heppu ainaki profiilinsa mukaan oli ihan yliopiston käyny koulutettu ihiminen jonka suurimpina ahdistuksen ja pelon kohteina oli, että suurin osa ihmiskunnasta ei julista Jeesusta Jumalan poikana.

Siinä se taas nähdään, että koulutus ei kerro kenenkään henkisiestä kapasiteetista yhtään mitään. Olihan ihan vissiin Oulunki yliopistossa joku tohtori joka laitto kaikki rahansa nigerialaisille kusettajille ja oli täysin varma siitä, että se saa tuhansia tonneja kultaa ja vaimonki sieltä. Vastaava tapaus oli muistaakseni joskus ihan Seiskassa haastateltavana, mutta se oli joku roska-auton kuski muutenki.

Monella menee sekasin viisaus ja älykkyys. Keharikin voi olla viisas jos muistaa mitä on lukenu, mutta älykkään ei välttämättä tarvi osata etes lukia.

Tarkotan siis, että viisaus on luetun muistamista, ku puolestaan älykkyyttä ei voi oppia vaan se on synnynnäistä.

03.05.2022 09:25:03
#568043 [+-] Piilota Suosittele

Tää halusi Venäjän panssarivaunut Viroon sen jälkeen kun Virossa siirrettiin se Pronssisoturi-patsas. Bäckmannin kavereita.

[ 10 viestiä | ]