eka kerta.. eka kerta..
Pallorobotti Pallorobotti
Mandeep Mandeep
Minä, Wohvelivoro Minä, Wohvelivoro
Hnnggg! Hnnggg!
Hyvästi, sankari! Hyvästi, sankari!
Muutama webm 15 Muutama webm 15
Jumala on vittumainen jätkä Jumala on vittumainen jätkä
Turkulainen suihkussa. Turkulainen suihkussa.
Venäjällä kaikella on syynsä Venäjällä kaikella on syynsä
4evill piirtää viivojen yli 4evill piirtää viivojen yli
Todellista rakkautta Todellista rakkautta
Piirrä itsesi -kilpailu Piirrä itsesi -kilpailu
Hello Kitty Hello Kitty
Osittain totta. Osittain totta.
Miun eka auto :3 Miun eka auto :3
Sauna simulaatio. Sauna simulaatio.
Tuvun, Huvun ja Luvun talvileikit (Hupsu, la 25.9.2010) Tuvun, Huvun ja Luvun talvileikit (Hupsu, la 25.9.2010)
Steriilisaatio. Steriilisaatio.
How to be a cat How to be a cat
Reviirin isännyys todennettu :3 Reviirin isännyys todennettu :3
Rickyismejä Rickyismejä
Muutama webm 20 Muutama webm 20
Karjala kisse Karjala kisse
 358 näyttökertaa, 2 viestiä, 1.03 MB, 1 tiedosto, 06.04.2022 00:20:04
[ + 11 - | ]

sinun lompakkosi

[63414] [sinun-lompakkosi.png] [1.03 MB] [1024x711] [] []
sinun-lompakkosi.png

lompakko

(13)  · 

sdp

(522)
06.04.2022 00:22:32 | 00:24:09
#561276 [+-] Piilota Suosittele

Eikö tää oo aika vanha juttu. Kuka vittu tässä maassa tarjoaa realistisen vaihtoehdon raivokkaalle, nykyisin entistä enemmän kulutuspainotteiselle verotukselle joka rankaisee eniten keskituloisia ja köyhiä, kertokaa niin äänestän heti.

Kokoomus on kahta kauheammin keskituloisen taskulla kulutusverojensa kanssa, ellet ole oikeasti rikas (jos tarvitsee miettiä, oletko riittävän rikas, et ole). Hallapersut on nykyisin pelkkä kokoomuksen nuoriso-osasto. Kaikki muut edustavat nykylinjaa.

VKK sitten vissiin :D

06.04.2022 06:36:37
#561287 [+-] Piilota Suosittele

>>561276

Omatoimisuus on vaihtoehto. Eli kun asunto on siirrettävässä muodossa niin säästöä tulisi. Ahdastahan siellä toki olisi. Asumiskustannukset ahmivat palkasta leijonanosan. Loput menee elämiseen.

Jos heebon palkka kuukautta kohden on 1500 euroa niin sillä ei todellakaan juhlita suuntaan, eikä toiseen. Pakollisiin maksuihin napsahtaa helposti 1300 euroa kuukautta kohden.

Kirjoitin monta kertaa sitten hesarin vartti-lehteen lukijan-kirjoituksiin vertailun siitä mitä palkalla saa ja mitä eläminen maksaa. Jo silloin oli jengillä vaikeuksia rahoittaa elämä. Samoin kuin sosiaali-muuttoja arvioiva kirjoitukseni, katosi se arviointi nopeasti vartin sivuilta. Liikaa faktaa, josta vartin päätoimittajalle luultavasti ilmoitettiin. Laitoin omat tuloni vs menoni vastakkain. Kysymyksiä riitti ja vahvistuksia sille, että Suomi on aivan liian kallis maa elää.

[ 2 viestiä | ]