Naisten tietotoimisto Naisten tietotoimisto
rinne tuumailee rinne tuumailee
Lääke jossa on potkua Lääke jossa on potkua
simpsonit simpsonit
Rinne South Parkissa S23 E5 Rinne South Parkissa S23 E5
Se ei ole murha jos ne ovat haltioita Se ei ole murha jos ne ovat haltioita
Tumma kaunotar vailla seuraa Tumma kaunotar vailla seuraa
How to survive 4 weeks on 50€ How to survive 4 weeks on 50€
Kissa 3 Kissa 3
Ryppy ja isä Ryppy ja isä
Pullon kallistus musiikkia Pullon kallistus musiikkia
Ratsastusvideo Ratsastusvideo
taikuutta taikuutta
äö keskitty äö keskitty
Kyllä lähtee Kyllä lähtee
paint joulukalenteri luukku 3 paint joulukalenteri luukku 3
Sellanen squirt eli kusiruiskuorgasmi Sellanen squirt eli kusiruiskuorgasmi
Home alone: First blood Home alone: First blood
Rehuhousu: Kuva - Alexi Romano @alexiroseproductions Rehuhousu: Kuva - Alexi Romano @alexiroseproductions
Reetta lähti matkoille Reetta lähti matkoille
Kisse kuukävelyllä Kisse kuukävelyllä
Määräinen artikkeli Määräinen artikkeli
Resident Evil 3 Resident Evil 3
Ilmastoremontti Ilmastoremontti
 508 näyttökertaa, 15 viestiä, 0.47 MB, 1 tiedosto, 13.01.2022 01:24:05
[ + 4 - | ]

kameroiden laatu

[60575] [etaisyys.png] [0.47 MB] [500x543] [] []
etaisyys.png

kamera

(41)  · 

jupiter

 · 

ryöstäjä

 · 

k-market

13.01.2022 04:54:01
#538849 [+-] Piilota Suosittele

Kaupatkin on ruvenneet tajuamaan, että ne 30 vuotta sitten ostetut kameraviritelmät on perseestä ja että netin kautta saa tilattua helevetin hyvää kuvaa antavat satasella tai parilla. Toki asiaa helpottaa se, että vammaset kävelee kauppaan edes ilman maskia ja puukolla uhaten saa pöllittyä satasen tai parin kassasta jonka jälkeen juoksevat "satunnaisen ohikulkijan ohi" ja sen jälkeen ryöstäjältä ei enää löydykään saalista. Mitä nyt ehkä muutama tyhjä lätkä pameja, mutta se on tietenkin ihan eri asia.

13.01.2022 11:42:34
#538895 [+-] Piilota Suosittele

>>538849

Kauppiailla on se ajatus, että kerran hankittua ei voi poistaa tai uusia. Olen varmaan tämänkin kertonut, mutta kerrotaan sitten uudelleen. Juomajakelussa törmäsin yhden kauppiaan seuraamaan näyttöön. Kyselin, että notta mitäs hän seuraa niin innokkaasti. Kertoi, että jatkuva ongelma yhdestä "asiakkaasta". Kyselin, että varas tms. Juu, on varas. Vie paljon olutta. Aina ilmoitetaan jos ko. Asiakas tulee kauppaan niin rupean seuraamaan. 14 kameraa, uudempaa 5mp videovalvontaa. Aina kun huomaan, että liiviin menee jotain ryhdyn toimiin. Kertoi, että joutui uusimaan systeemin tuon yhden asiakkaan varastelun takia, kun vanhasta ei saanut oikein mitään selvää. Useimmilla kauppiailla on vanhoja, jopa PAL-standardin mukaista videovalvontaa. Niistä saa yleiskuvan, mutta ei oikein muuta.

13.01.2022 23:08:05
#539131 [+-] Piilota Suosittele

>>538895
Jos ite pyörittäis jotain bordellia niin kyllä mää hommaisin kunnolliset laitteet sinne. Se on aika pieni hinta mielenrauhasta, että ilman maksua käteen vetävästä saadaan kunnolliset kuvat.

[ 15 viestiä | ]