Kissaporo Kissaporo
Elvytys Elvytys
Veljesi on toisessa linnassa ;_____; Veljesi on toisessa linnassa ;_____;
ALLRIGHT! ALLRIGHT!
Tyrone pelaa monopolia Tyrone pelaa monopolia
Vanha vs uusi tekniikka Vanha vs uusi tekniikka
2100 vuotta takaisin ollut paskaa olemassa 2100 vuotta takaisin ollut paskaa olemassa
nyt on vääntöä nyt on vääntöä
möhömaha möhömaha
pippeli pippeli
Kivi :D Kivi :D
harrastuksia julkisessa WCssä harrastuksia julkisessa WCssä
Saattaa sittenkin olla vielä omakuva Saattaa sittenkin olla vielä omakuva
Iskenderi kebu Iskenderi kebu
nyt mennään eikä meinata nyt mennään eikä meinata
pääsi uimaan pääsi uimaan
parran ajo parran ajo
pysy ulkona >:3 pysy ulkona >:3
anna minullekkin <:3 anna minullekkin <:3
Rakas poikakaveri Rakas poikakaveri
saa ajaa, ei ole yksityisautoilua saa ajaa, ei ole yksityisautoilua
matrixissa on häiriö matrixissa on häiriö
seksi kumppani seksi kumppani
Onneks iisakki keksi painovoiman Onneks iisakki keksi painovoiman
 481 näyttökertaa, 1 viesti, 0.04 MB, 1 tiedosto, 31.12.2021 11:36:50
[ + 5 - | ]

Nikola Tesla

[60193] [teslanikola.jpg] [0.04 MB] [640x741] [] []
teslanikola.jpg

nikola tesla

 · 

thomas edison

31.12.2021 21:55:53 | 21:56:37
#535286 [+-] Piilota Suosittele

Edison oli silkka äpärä vaikka näin sanominen loukkaakin kaikkia äpäriä. Kävi jopa patenttirekisterikeskuksessa muuttelemassa päivämääriä, että sai itelleen patentin/patentteja(?). Kyllähän se keksi itsekin jotain, mutta ei kestäny sitä ettei ookkaan maailman ainut keksijä. Turpaan sitä ois pitäny vetää niin kauan, että ois asettunu. Ihmekö tuo jos sai Teslankin pimahtamaan ku kusi sen muroihin aamusta iltaa. Toki jenkkien viranomaiset tajus, että Tesla oli nero ja ku heitti sitten henkensä niin kävivät nyysimässä kaikki sen tutkimuspaperit eikä niitä oo vissiin julkastu vieläkään. Ei sillä, eksentrikkohan se Teslakin oli, mutta monesti nerot on vähän omalaatusia muutenkin. Kuten minä.

Mulla on ollu jo varmaan kymmenen vuotta suunnitelmissa anoa EU:lta tutkimusapurahaa selvittääkseni, että kuinka paljon valoa pääsee muurahaispesän maantasaiseen kerrokseen. Sen selvittämiseen menee varmaan viitisen miljoonaa viiden vuoden aikana, mutta ideani onkin se, että koska muurahaispesien lämpötila on huomattavasti korkeampi kuin ympäristön, niin jokaisen pesän alle asennettu aurinkokenno vois tuottaa meille tehokasta energiaa ainakin kesäkuukausien ajan, sillä kyllä sinne jotain valoa kuitenkin päätyy. Täytyy vain rakentaa tavallista terhakkaammat aurinkokennot. Ja heti kun kaikkien maailman muurahaispesien alle on sitten rakennettu ne aurinkokennot niin se on vain silkkaa voittoa koko ihmiskunnalle.

Toki pelkän tutkimuksen valmistumisen jälkeen perustan yhtiön joka tuottaa näitä kennoja yksinoikeudella ja myy niitä eri maiden valtioille noin 200 000 euron kappalehintaan. Ettekä sitten nussi tätä mun ajatusta ittellenne. Jos teette niin niin kusen teidän postilaatikkoon koko loppuelämäni ajan.

[ 1 viestiä | ]