Maailma kylässä -taidenäyttely Helsingin upeessa puistossa. Vapaa sana, vapaa taide. Ei ollut. Kun tuli ilmi, että Hassan tappaa kun näkee ukula bukulan hassanin piirretyssä muodossa.
Alunperin mukana oli peräti 2 pilapiirtäjää. Ei kummankaan piirreksiä enää näytetty "vapaan puheen" suomessa.
Tämä kuva valitettavasti kertoo totuuden nykypäivästä.
Mahamattia ei saa piirtää. Käänteisestä rasismista ei saa puhua eikä ylipäätään kritisoida suvaitsevien valheita rasismista. Intersektionaalinen feminismi on puhdasta syrjintää ja rasismia, mutta sitä ei missään nimessä saisi kritisoida. Woketus ja cancelointi on tullut maailmaamme ja pyrkii resetoimaan historiamme aivan kuin pahimmissa sodissa on häviäjien historia poistettu ja tuhottu (kirjat, taide ja muu kulttuuri), mutta woketuksesta ja canceloinnista ei saanut pitkään puhua koska piti vain hyvesignaloida. Onneksi tapaus Ebrahimi herätti muutaman rohkean toimittajan kertomaan, mikä woketuksessa ja canceloinnissa on pielessä.
Elikä. Kun rasistit rupeavat vain tappamaan haittamaahanmuuttajia, niin ei enää haittamaahanmuuttoa enää tu,isi, koska never insult madman? Nyt saatiin tuolle vastaus. Siis rasistit voivat oikeasti katkaista tämän kehityksen.
[
4 viestiä
|
]
⭰
semmosta se on
Kiusallista
feministit ampuu omaan nilkkaan
Puukottaja unelmoi
Ruotsi vs Suomi
17-vuotias sotaorpo
robotit pakottaa
Ahmedinem
sai ansionsa mukaan
rauhan uskonto saapui australiaan (rip rapunaama)
islam vs nazi
Logiikka ja järkiperusteet
Insinöörit ja lääkärit hakevat turvapaikkaa
Muslimi Japanissa
Girlsboom
insallah
Pariisin lääkärit, insinöörit jne
Mulkut tuhoaa muut maat kun omat on jo kivikaudella