luisuttelua luisuttelua
Kauppisen avaruusseikkailu Kauppisen avaruusseikkailu
Mummolassa Mummolassa
meno vitun allah meno vitun allah
Susihyökkäys Susihyökkäys
täällä vartoin minä täällä vartoin minä
Namiperse Namiperse
Tiedosto saattaa olla epäsovelias Tiedosto saattaa olla epäsovelias
Väiski Väiski
Ameriikan herkkuja Ameriikan herkkuja
Kehoitus Kehoitus
hieno maalaus hieno maalaus
näin näin
uus hahmo marioon uus hahmo marioon
He comes He comes
uwu 420 uwu 420
aikakone aikakone
ei vittu kytät ei vittu kytät
todella börheä todella börheä
olette pidätetty olette pidätetty
banned banned
shitposting shitposting
katso mitä keksin katso mitä keksin
nouda nouda
 850 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.36 MB, 1 tiedosto, 11.12.2021 01:00:53
[ + 5 - | ]

teflon spray

[59484] [sanna-marin.png] [0.36 MB] [640x779] [] []
sanna-marin.png

teflon

 · 

spray

(7)  · 

sanna marin

(329)
11.12.2021 01:04:55
#527505 [+1] Piilota Suosittele

Eräissä piireissä pidetään Kekkosta jumalasta seuraavana (ylöspäin) ja toivotaan hänen kaltaistaan johtajaa. Kekkonen tykkäsi saunottaa vieraitaan ja kaljaakin kului. Lehdistö ja kansa tykkäsivät.

Nyt naispääministeri menee baariin miehensä kanssa, juo pullon suusta ja keltainen lehdistö sekoaa.

11.12.2021 08:00:43
#527554 [+-] Piilota Suosittele

>>527505 Kekkosen aikana homous oli rikos & mielenterveydellinen ongelma, samoin transseksuaaleille annettiin psyykken lääkitys ja (tai) osasto passitus.
Ei Kekkonen näitä asioita päättänyt, se oli ajan hengen mukaista menoa ja tekemistä yli 40 - 50 vuotta sitten jota on turha verrata nykyiseen menoon, Kekkonen olisi aivan helvetin huono johtaja suomelle nykyisessä maailmassa.
Ihan samalla tavalla on nykyään lupa odottaa että vastuunsa tunteva ministeri ei biletä baarissa jos ajankohta siihen on väärä ja jos bilettää, niin kykenee hoitamaan vastuulleen kuuluvat tehtävät.

11.12.2021 23:57:35
#527991 [+-] Piilota Suosittele

>>527505 oletko katsonut Ivan Puopolon analyysia jossa on mukana muitakin asiantuntijoita? Yhteenveto: Sanna Marin ei osaa ottaa vastuuta ja valehteli. Ja ei, vastavastaukseksi ei riitä että sanot näitä Puopolon joukkoa idiooteiksi. Ihan oikeasti älyllistä perustelua ja vastaväitteitä heille.
https://youtu.be/MyXdeQd_VXU

12.12.2021 00:12:59
#527998 [+-] Piilota Suosittele

>>527991
Luottamus on aika alhaalla toimittajaan, joka valehtelee jo ensimmäisen kahden ja puolen minuutin aikana.

Puopolo sanoo: "Sanna Marin meni baariin, vaikka tiesi olevansa korona-altistunut Pekka Haaviston kautta".

Todellisuudessa Marin meni ensim baariin ja vasta siellä sai tiedon altistumisesta.

Miksi Puopolo valehtelee? Senkö vuoksi, että sillä tavalla saa paremman jutun?

12.12.2021 15:16:28
#528140 [+-] Piilota Suosittele

Puopolo sanoo: "Sanna Marin meni baariin, vaikka tiesi olevansa korona-altistunut Pekka Haaviston kautta".
Ei tuossa ollut valehtelua. Kun tiesi asiasta, päätti edelleen olla siellä baarissa, eli meni sinne.

Aina naurettavaan tulkinta käsitykseen takerrut.

[ 10 viestiä | ]